تازه های سایت

کد مطلب: 8597
10. فروردين 1392 - 12:15
اخبار نهاوند ، پایگاه خبری گرو : فرماندار شهرستان نهاوند : در دور اول سفر هاي نوروزي بيش از 30 هزار نفر از مسافران وارد شده به نهاوند از اماکن گردشگري شامل مراکز سياحتي ،زيارتي و تاريخي شهرستان بازديد کردند
به گزارش پایگاه خبری گرو : آقاي مجتبي مولوي فرماندار شهرستان نهاوند افزود: با شروع تعطيلات و آغاز سفر هاي نوروزي شهرستان نهاوند با توجه به موقيت جغرافيايي و جاذبه هاي تاريخي و همچنين قرار گرفتن در مسير ارتباطي غرب کشور مورد توجه گردشگران قرار گرفته است .

وي با اشاره به مراکز مورد بازديد مسافران نوروزي گفت: يکي از مراکزي که در ايام نوروز مورد توجه گردشگران قرار گرفته سرابهاي گيان ،گاماسياب و فارسبان است که با توجه به طبيعت منحصر به فرد اين مناطق در غرب کشورمورد توجه روزانه هزار نفر از مسافران بوده است .

فرماندار شهرستان نهاوند افزود: از ديگر مراکزي که توسط گردشگران و مسافران مورد توجه قرار گرفته اماکن زيارتي اين شهرستان شامل امامزاده محمد،امامزاده مهدي در مرکزشهر نهاوند و امامزاده ابراهيم واقع در روستاي دره ابراهيم مي باشد که پذيراي تعداد زيادي از مسافران نوروزي بوده است .

وي به جاذبه هاي تاريخي شهرستان اشاره کرد وگفت: از ديگر مراکز گردشگري نهاوند اماکن تاريخي اين شهرستان شامل مسجد جامع،موزه مردم شناسي و صنايع دستي است که در بين اين اماکن بيشترين بازديدها مربوط به حمام حاج آقا تراب بوده است.

فرماندار شهرستان نهاوند گفت: با توجه به آغاز دور دوم سفرهاي نوروزي پيش بيني مي شود که دهها هزار نفر ديگر از مسافران وارد نهاوند شده و از اماکن گردشگري شهرستان در بخشهاي مختلف بازديد نمايند .

وي افزود: به منظور راهنمايي مسافران و معرفي آثار تاريخي و گردشگري شهرستان به آنان بروشورهاي لازم تهيه شده که توسط چادرهاي راهنماي مسافرهلال احمر در اختيار آنان قرار داده مي شود .

آقاي مولوي از اقدامات رفاهي براي مسافران خبر داد و گفت: به منظور اسکان مسافران هفت مرکز اسکان شامل هتل ،مهمانپذير و مدارس و خانه معلم در نظر گرفته شد که پذيراي تعداد زيادي از مسافران نوروزي در ايام گذشته بوده است .

وي گفت: با توجه به اينکه هدف ما جلب رضايت مسافران نوروزي مي باشد لذا با هماهنگي هاي صورت گرفته در ستاد تسهيلات نوروزي و تشکيل کميته هاي مختلف نهايت تلاش براي خدمت رساني به مسافران فراهم شده و مجموعه شهرستان امکانات لازم را به کار بسته اند تا بتوانند خاطرات خوبي را در اذهان مسافران ورودي به نهاوند ايجاد نمايند

منبع : ايرنا

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام