تازه های سایت

کد مطلب: 38350
25. مرداد 1398 - 13:36
سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند گفت: باغداران نهاوندی ۶هزارتن آلو قطره طلا و انواع آلو را برداشت کردند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی کمالی نژاد افزود: شهرستان نهاوند دارای ۷۰۰ هکتار زمین زیر کشت انواع باغ‌های آلو قطره طلا و دیگر انواع آلو می‌باشد که ۱۰۰هکتار آن غیر مثمر است که به طور متوسط از هر هکتار بیش از ۱۰ تن محصول برداشت می‌شود.

اوگفت: ارقام انواع آلو در باغ‌های نهاوند شامل شابلون، اختری، خاکی، سانتارزا و آلو قطره طلا می‌باشد.

کمالی نژاد افزود: محصول آلو اغلب به صورت تازه خوری، میوه خشک لواشک و مارمالاد مورد استفاده قرار می‌گیرد که هرس سالیانه، تنظیم دور آبیاری، تغذیه درختان و مدیریت کف باغ نقش به سزایی در افزایش محصول از لحاظ کمی و کیفی دارد و بر سلامت و شادابی درخت اثر گذار می‌باشد.

او با تاکید بر استفاده از روش‌های نوین آبیاری و مبارزه به‌موقع با آفات و بیماری‌های محصولات باغی به‌منظور افزایش تولید محصول، توصیه کرد: باغداران در کاشت آلو از ارقام پرمحصول، خوش‌پوست و همچنین پایه‌های مقاوم به آفات و بیماری‌ها و تنش‌های محیطی استفاده و در زمان کاشت نهال از زیر خاک رفتن پیوندک جلوگیری کنند.

سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند اظهار داشت: انواع آلو همچون شمس، طرقبه، قطره طلا، درگزی، ساتتروزوا و بخارا در نهاوند کاشت شده اند که هر کدام مصرف خاص خود را دارند و از آلو قطره طلا بیشتر به صورت لواشک و خشک استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

مسئولان جهاد کشاورزی نهاوند به جای اینکه بیان بگن برداشت چند کیلو فلان میوه.با زیرساخت وبرگزاری جشنواره های متعددسعی در ثبت ملی و جهانی آنها کنند.اصلا معلوم نشدنهاونددرچه چیزی برند است.بازهم باید ملایر وتویسرکان به رختون بکشن.ایالت ماه نهاوندایران.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام