تازه های سایت

کد مطلب: 36168
25. آبان 1397 - 15:28
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: خانواده یک بیمار مرگ مغزی در شهرستان نهاوند با رضایت خود اعضای وی را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مومنعلی دارابی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند با اعلام این خبربه خبرنگار ما گفت: خانم طاهره ابوالفتحی بیمار ۶۱ساله ساکن روستای میلاب که با نشانه‌های سکته مغزی و سطح هوشیاری پایین به بیمارستان آیت الله علیمرادیان نهاوند مراجعه کرده بود، اقدامات اولیه درمانی برای احیای این بیمار انجام و در بخش آی سی یو بستری شد.

وی افزود: با قطعی شدن مرگ مغزی این بیمار، کارشناس رابط اهدا عضو بیمارستان آیت الله علیمرادیان پس از صحبت با خانواده وی رضایت خود را برای اهدا اعضای وی اعلام و شب گذشته به بیمارستان سینا تهران اعزام شد.

وی گفت: اعضای اهدا شده مرحومه شامل کبد و تمام نسوج قابل پیوند این بیمار به بانک اهدای اعضا منتقل شده و به بیماران نیازمند پیوند داده می‌شود.

دارابی ضمن تسلیت و تشکر از خانواده ابوالفتحی و تقدیر از اقدام ایثارگرانه و انسان دوستانه آنان گفت: غم از دست دادن عزیزان بسیار سخت و جانکاه است اما اهدای اعضا به بیماران نیازمند معامله معنوی با خداوند متعال از اینگونه اقدامات از ایثار و فداکاری مکتب اهل بیت علیه السلام و آموزه های دینی سرچشمه می‌گیرد.

مدیرشبکه بهداشت و درمان نهاوند با بیان اینکه بر اساس فرموده خداوند در قران کریم نجات و جان بخشیدن یک انسان در واقع جان بخشیدن به تمامی انسانها است؛ اظهار داشت: با اهدای اعضای فرد متوفی به بیماران نیازمند، نامش در اذهان جامعه به نیکی ماندگار خواهد ماند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان