تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 18898
20. ارديبهشت 1393 - 11:03
فرمانده سپاه نهاوند گفت: شهدای شاخص شهرستان نهاوند معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محسن امیدی با اعلام این خبر گفت: سردارشهید حسن مراد ابروزن و شهیده منیره سیف به عنوان شهدای شاخص سال 93 در نهاوند معرفی شدند.

وی گفت:شهدای شهر نهاوند مظهر فداکاری و وفاداری این مردم فهیم و غیور در پاسداری از ارزش های اسلام ناب محمدی (ص) و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی به شمار می روند.

امیدی هدف از این اقدام ارزشمند را نشر ارزشهای دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: اسم شهدای نهاوند می تواند الگویی برای جوانان ایران اسلامی باشد ضمن اینکه یاد و خاطره این شهیدان معظم نیز زنده نگه داشته می شود.

معرفی شهدای شاخص شهرستان نهاوند

شهيد حسن مراد ابروزن در سال 1339 در روستاي گيان نهاوند به دنيا آمد او در خانواده‌اي متدين ومذهبي چشم به جهان گشوده بود به همين دليل از همان ابتدا با قرآن و معارف اسلامي مأنوس گرديد.

pic (156)

 تحصيلات ابتدائي را در همان زادگاه خود به پايان برد و براي ادامه تحصيل راهي نهاوند شد سال اول راهنمايي را مي‌گذرانيد كه داغ از دست دادن پدر صفحه‌اي ديگر از زندگي پر رنج و زحمت را برايش گشود.

 ورودش به دبيرستان مقارن بود با اوج جريانات انقلاب اسلامي كه در اين مرحله با پيوستن به سيل خروشان ملت، خشم مقدس خود را در رويارويي با خاندان پليد پهلوي به نمايش گذاشت.

 بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، به تشكيل هسته‌هايي در جهت مقابله با افكار التقاطي گروهك‌ها همت گمارده و فعاليت‌هايي در اين زمينه انجام داد.

 شهيد ابروزن در پائيز سال 60 به عضويت ستاد مبارزه با مواد مخدر درآمده و بعد از مدتي عازم جبهه‌هاي حماسه و عشق گرديد.

 سال 62 به عضويت رسمي سپاه درآمده و جهت شركت درعملياتي به كردستان عزيمت كرد او سپس به‌عنوان مسئول پرسنلي سپاه نهاوند منصوب شده و مدتي در اين جايگاه به خدمت پرداخت.

 پيش از عمليات والفجر 8 شهيد ابروزن با تشكيل گرداني به نام حبيب بن مظاهر به جبهه اعزام و در عمليات حاضر شد او مدت‌‌ها به عنوان فرماندهي رشيد و دلاور در مناطق جنگي حضور داشت تا آنكه، بهار سال 65 تقدير الهي‌اش رقم خورد و در شلمچه به سجده خون نشست.

سردار رشید اسلام شهید حسن مراد ابروزن

38043

بخشی ازوصيت نامه سردار شهيد حسن مراد ابروزن

خدايا خودت گفتي كه گدائي كه در خانه من مي‌آيد نااميد برنمي‌گردد ما هم گداي در خانه توايم خدايا ما را پيش رسول خدا و ائمه معصومين (ع) و شهدا شرمنده مكن و اعمال ناشايست مرا ناديده بگير اما پيامم به بندگان خدا در روي زمين، اي دريايي بي‌كران انسانها اي سياهان آفريقا و آمريكا اي مسلمانان خاورميانه به‌پا خيزيد و با چنگ و دندان ريسمان الهي را نگه داريد و الهام گرفتن از دستورات حيات بخش اسلام تحت رهبري ولايت فقيه و با استفاده از تجربيات انقلاب اسلامي ايران جهان را دگرگون كنيد و با انقلاب نشأت گرفته از ايدئولوژي اسلامي مبارزه‌اي بي امان عليه قدرتهاي شيطاني كه در رأس آنها امپرياليسم آمريكا كه با هزاران حقه و ترفند جهت و استعمار و غارت وارد شده و سالهاي سال است كه خلق‌ها را به‌بند كشيده و خواهند كشيد را شروع كنيد.

>>> شهیده منیره سیف شهید ترور

شهیده منیره سیف در سال 60 توسط منافقین کوردل در شهر نهاوند به شهادت رسید.

pic (731)

حاج ابراهیم سیف که خود یکی از رزمندگان افتخار آفرین هشت سال دفاع مقدس است نحوه شهادت دخترش را اینگونه بیان می‌کند: منیره دخترم ؛ عاشق ولایت وحضرت امام خمینی (ره) بود وبرای پیروزی انقلاب و ورود حضرت امام به ایران قبل از انقلاب روزه و خیرات نذر کرده بود و با پیروزی انقلاب جذب کارهای فرهنگی، تربیتی و قرآنی در بسیج شد و در آن دوران حلقه‌ای از دختران انقلابی آن زمان را به دور خود جمع کرده بود.

پدرشهید شاخص سال استان بیان کرد: توسط یکی از نیروهای منافقین و طی چندین نامه تهدید آمیز او را به دست کشیدن از فعالیت های انقلابی و همکاری نکردن با بسیج به ترور تهدیدکرده بودند ولی او همچنان به وظیفه اسلامی و انقلابی خود عمل می کرد.

رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد: تا اینکه در یکی از شب های شهریور سال 1360وقتی مطمئن شدند مردی در خانه نیست در حالی که سفره شام پهن بود درب حیاط را می زنند و به محض اینکه منیره به جلوی درب منزل می رود نارنجک را داخل خانه پرت می‌کنند که او با ایثار خود را روی نارنجک می اندازد و از کشته شدن سایر اعضای خانواده که شامل خواهران و مادرش بود جلوگیری می‌کند.

وی اظهار کرد: این در حالی بود که من و تنها پسرم در جبهه غرب کشور بودیم و از هیچ چیز خبر نداشتیم، وقتی برای مرخصی آمدیم با مشاهده پرچم سیاه بر سر درب خانه متوجه اتفاق نا گواری برای خانواده شدیم پس از پرسش از همسایه ها آنها شرح ماجرا را برای ما گفتند وقتی وارد حیاط منزل شدیم با درب و پنجره های شکسته روبرو شدیم و فهمیدیم مادر و بچه ها نیز مجروح شده اند و در بیمارستان بستری هستند.

شهیده ترور شهید منیره سیف

SAM_1613 

دیدگاه شما