تازه های سایت

کد مطلب: 7023
7. بهمن 1391 - 7:22
پایگاه خبری گرو : استاد حوزه و دانشگاه بصیرت بالا و معنویت را دو عنصر مهم در خانواده ذکر کرد و گفت: اگر پایه‌ خانواده با معنویت آغشته شود هرگز دچار انحراف و آسیب نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو ، فروغ نیلچی‌زاده ظهر دیروز در همایش یک هزار نفری بانوان با موضوع «مهارت  اساسی خانواده» در آستان مقدس شاهزاده محمد شهرستان نهاوند اظهار داشت: خانواده اساسی‌ترین رکن هر جامعه است که نقش مهمی در شکل‌گیری ابعاد مختلف جامعه دارد.

وی جامعه را متشکل از چند خانواده دانست و ادامه داد: چنانچه پایه‌های دینی این اجزا به درستی در کنار هم قرار گیرند قطعاً جامعه‌ای رو به جلو و پیشرفته خواهیم داشت.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دین اسلام برای همه ابعاد رفتاری، کرداری، گفتاری و ظاهری افراد مطالب و حرف‌های تازه و اثرگذار دارد، دین اسلام را کاملترین ادیان در جهان ذکر کرد و افزود: اگر چنانچه به درستی به این موارد عمل شود خیر دنیا و آخرت را در پی خواهد داشت.

وی بصیرت بالا و معنویت را دو عنصر مهم در خانواده ذکر کرد و گفت: اگر پایه‌ خانواده با معنویت آغشته شود هرگز دچار انحراف و آسیب نخواهد شد.

نیلچی‌زاده فراگیری مهارت‌های اساسی زندگی به ویژه در سطح خانواده را مهم خواند و ابراز داشت: باید آموزش مهارت‌ها اساسی زندگی توسط افراد کارشناس و کاردان به خانواده‌ها آموزش داده شود.

وی به تلاش دشمنان برای بی‌هویت کردن جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: امروز بیش از هزاران شبکه فارسی‌زبان در حال به انحراف کشانیدن نسل جوان هستند بنابراین وظیفه دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در کشور در مقابل این همه هجمه و آشوب وظیفه‌ای خطیر و حساس است.

این استاد حوزه و دانشگاه نسل جوان هر کشور را با ارزش‌ترین سرمایه هر کشور خواند و افزود: اصولاً موفقیت هر جوان منوط به نوع تربیت او به ویژه در محیط خانواده است پس باید به این مهم توجه شود.

وی برپایی دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی با محوریت خانواده را مهم خواند و ابراز داشت: آگاهی‌بخشی خانواده، بصیر‌ت‌افزایی، ترویج معنویت، نشاط‌‌آفرینی و امیدبخشی از جمله راه‌هایی است که دستاوردهای آن برخورداری از جامعه‌ای سالم است.

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین