تازه های سایت

کد مطلب: 47887
29. مهر 1400 - 7:43
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که با فوت ۶ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۹۷۵ مورد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، دکتر محمد طاهری افزود: همچنین با شناسایی ۳۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در این استان، مجموع بیماران بستری مثبت به ۲۹ هزار و ۴۲۳ و بیماران سرپایی مثبت به ۹۳ هزار و ۳۰۷ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۵۱ نفر بود که ۱۱۵ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

طاهری افزود: ۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۷ بیمار بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.

طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری (از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و ۵۳۹ و بهار یک هزار و ۴۶۸، تویسرکان یک هزار و ۴۹۰، رزن یک هزار و ۱۶۴، درگزین ۳۹۱، فامنین ۳۹۴ و کبودراهنگ یک هزار و ۴۴۳ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون پنج هزار و ۵۲۲ نفر در ملایر، سه هزار و ۹۰۱ نفر در نهاوند و ۱۱ هزار و ۴۸۱ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

 از ۱۰ شهرستان تابعه استان همدان، شهرستان های همدان، نهاوند، اسدآباد ، رزن و درگزین در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان مابقی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

دیدگاه شما