تازه های سایت

کد مطلب: 38006
14. تير 1398 - 13:08
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند گفت: طرح نشاط معنوی همانند سال‌های گذشته در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با محوریت بقاع متبرکه در نهاوند برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت الاسلام فیض‌الله اسدپور امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد:  طرح نشاط معنوی همانند سال‌های گذشته در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با محوریت بقاع متبرکه در نهاوند برگزار می‌شود.

وی گفت: این طرح از روز 12 تیرماه در امامزاده مهدی(ع)، شاهزاده محمد(ع) و امامزاده ابراهیم(ع) و همچنین دو مسجد شهرک طالقانی و مسجد محمدیه آغاز و تا پایان مردادماه ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند با بیان اهداف اجرای طرح نشاط معنوی افزود: این طرح با عنایت به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت، ارتقای سطح فکری و اعتقادی، تقویت ارزش‌های انقلاب اسلامی در جوانان و نوجوانان و در نهایت تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی است.

وی افزود: طرح نشاط معنوی در قالب سه برنامه های اردویی، آموزشی و فرهنگی با مشارکت هیات امنا بقاع متبرکه اجرا می‌شود و هدف آن ارتقای سطح فکری و اعتقادی جوانان و نوجوانان است.

اسدپور افزود: دوره‌های آموزشی که در این طرح اجرا می‌شود شامل روخوانی، روانخوانی، تجوید قرآن کریم، احکام و رشته‌های مختلف ورزشی است.

وی به اجرای برنامه‌های اردویی طی برگزاری طرح اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های مفرح ما در زمان اجرای این طرح برگزاری اردوهای تفریحی و آموزشی است به گونه‌ای که بقاع متبرکه‌ای که دارای ظرفیت اردویی هستند به عنوان مقصد انتخاب و با حضور مربیان و مبلغان نسبت به برپایی خیمه‌های معرفت اقدام می‌شود و علاوه بر آن شرکت‌کنندگان در سایر برنامه‌های اردویی که به صورت یک روزه برپا می‌شود مشارکت می‌کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند گفت: برای اجرای طرح نشاط معنوی هشت مبلغ بومی و اعزامی با این اداره همکاری دارند که برنامه‌های فرهنگی آموزشی و مشاوره ای را در سطح مراکز یاد شده اجرا می‌کنند.

قابل ذکر است که 23 بقاع متبرکه، 19 امام زاده و یک شفاخانه در نهاوند وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام