تازه های سایت

کد مطلب: 37787
20. خرداد 1398 - 8:30
فرماندار نهاوند بابیان اینکه نهاوند رتبه نخست تولید گشنیز کشور را داراست، گفت: سطح زیر کشت گشنیز در شهرستان نهاوند ۵ هزار هکتار است.

به گزارش پایگاه خبری گرو،  مراد ناصری در بازدید از طرح‌های کشاورزی و اشتغال روستایی شهرستان نهاوند گفت: محصول گشنیز یکی از محصولات پر مزیت حوزه کشاورزی در شهرستان نهاوند است.

وی ادامه داد: سطح زیر کشت گشنیز در شهرستان نهاوند ۵ هزار هکتار است که میانگین برداشت از هر هکتار بیش از ۲ تن پیش‌بینی‌شده است.

فرماندار نهاوند بابیان اینکه نهاوند در زمینه تولید گشنیز مقام نخست کشور را دارد، گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد گشنیز استان همدان در شهرستان نهاوند تولید می‌شود و بخش قابل‌توجه اقتصاد کشاورزان را به خود اختصاص داده است.

وی با تأکید بر ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی این محصول در کشور و نهاوند به‌عنوان قطب تولید گشنیز، گفت: این محصول قابلیت ارزآوری فراوانی دارد لذا از همه سرمایه‌گذارانی که در این زمینه فعالیت دارند درخواست داریم به پتانسیل نهاوند در این زمینه توجه داشته باشند و دولت نیز تمام‌قد با تمام توان در کنار این سرمایه گذاران خواهد بود.

ناصری بابیان اینکه در این حوزه تسهیلات و امکانات لازم را در اختیار سرمایه‌گذاران خواهیم گذاشت، گفت: امیدواریم گامی مهم در این خصوص برداریم.

نخستین سفره‌خانه سنتی نهاوند بهره‌برداری شد

وی در ادامه ضمن بازدید از طرح‌های حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند گفت: از محل اعتبارات اشتغال روستایی بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف پرداخت‌شده است.

فرماندار نهاوند بابیان اینکه سفره‌خانه ای بااعتبار ۳۰۰ میلیون تومان از محل تسهیلات روستایی و ۶۰۰ میلیون تومان آورده سرمایه‌گذار راه‌اندازی شده است، گفت: در حال حاضر در این سفره‌خانه سنتی ۱۵ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری تنها در حوزه راه و مسافرخانه‌ها محدود نمی‌شود، گفت: آنچه در سال جاری در حوزه گردشگری علاوه بر برنامه تدوین‌شده در دستور کار است ایجاد سفره‌خانه‌های سنتی و خانه‌های بوم گردی است که امیدواریم این مهم نیز محقق شود چراکه موجبات حضور گردشگران را بیش‌ازپیش فراهم می‌آورد.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند