تازه های سایت

کد مطلب: 32544
20. شهريور 1396 - 8:37
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان با حضور گروه های نمایشی از سراسر استان همدان به میزبانی نهاوند آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محمود مصباح در گفتگو با خبرنگاران گفت: امسال نهاوند برای پنجمین مرتبه افتخار میزبانی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان را دارد.

وی اظهار داشت: جشنواره تئاتر استانی به عنوان بزرگترین رویداد هنری استان همدان محسوب می شود که برای برگزاری آن ۵۰ میلیون تومان هزینه می شود.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند افزود: ۲۱ اثر برای شرکت در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان همدان اعلام آمادگی کردند، که هئیت داوران بعد از بررسی و بازبینی ۹ اثر را در بخش مسابقه، سه اثر را در بخش نمایش خیابانی و یک اثر را در بخش جنبی برای شرکت در این جشنواره پذیرفت.

وی عنوان کرد: در جشنواره بیست و نهم ۵ گروه نمایشی از همدان، ۲ گروه نمایشی از ملایر، ۲گروه نمایشی از نهاوند، یک گروه نمایشی از بهار، یک گروه نمایشی از رزن، یک گروه نمایشی از اسد آباد و یک گروه نمایشی از تویسرکان حضور دارند.

مصباح از دعوت ۱۴۲ نفر مهمان برای حضور در جشنواره ۲۹ تئاتر استان خبر داد و گفت: ۳۰نفر از این مهمانان خانم و ۳ نفر هم بعنوان داور از مرکز نمایش هنرهای نمایشی وزارت ارشاد هستند.

وی با تأکید بر اینکه جشنواره استانی به صورت رقابتی برگزار می‌شود، اظهار داشت: حداکثر دو نمایش صحنه‌ای منتخب این جشنواره به دبیرخانه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی می‌شود.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند افزود: در راستای هماهنگی و برنامه ریزی به منظور برگزاری هرچه بهتر و با شکوه تر این جشنواره در شهرستان کمیته های ۱۰ گانه از جمله کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، مالی و پشتیبانی، هنری و حراست در این اداره تشکیل و اقدامات و برنامه ها در حال پیگیری است.

وی آثار راه یافته به بخش رقابتی بیست و نهمین جشنواره تئاتراستان همدان را به شرح زیر اعلام کرد:

نمایش « آکبث» به کارگردانی روح الله صالحی از همدان، نمایش« روبان های مشکی را از گوشه قاب عکس ها بردار» به کارگردانی مهدی شادمانی روشن از همدان، نمایش «اعترافاتی درباره زنان» به نویسندگی کارگردانی مزدک مهیمنی از همدان، نمایش «چند برش از مغز یک نویسنده مرده » به کارگردانی رضا باغبان از ملایر، نمایش«نقش پیچک در چشم انداز ایوان»به کارگردانی مهدی روزبهانی از ملایر، نمایش«مجلس شاه کشی به درخواست عکاس باشی» به کارگردانی اتابک مهراد از نهاوند، نمایش « دریا زدگی» به کارگردانی کیان مرادی و مسعود رضی از نهاوند، نمایش«آیین دایره زدایی از یک در کج مانده قفقاز» به کارگردانی سجاد طهماسبی از تویسرکان، نمایش«برف زمین را گرم می کند»به کارگردانی محمودغفاری از بهار.

 مصباح ادامه داد: همچنین نمایش«خنکای ختم خاطره»به کارگردانی پریسا عزت یار از اسدآباد بخش در بخش جنبی، و نمایش "آش باران" به کارگردانی مهرداد کاووسی حسینی از همدان، نمایش "۱۷۵" به کارگردانی مهدی کوثری یگانه از همدان و نمایش "تنفس" به کارگردانی مجید قدیمی از رزن در بیست و نهمین  جشنواره استان همدان به میزبانی نهاوند حضور دارند.

 

جدول زمانبندی اجرای نمایش های تئاتر

 

1395938

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا