تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 31572
17. تير 1396 - 9:26
فرمانده سپاه نهاوند گفت: اردوهای جهادی دانشجویی امسال در 4 روستای ازنهری، چناری، ولی سیراب و بالاجوب نهاوند در عرصه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی و آموزشی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، سرهنگ کامران کریمی در ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی و طرح هجرت که با حضور مسئولان ادارات شهرستان نهاوند در فرمانداری این شهر برگزار شد، گفت: برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم یکی از کارهای فرهنگی بسیار مفید و مؤثر است که برکات خوبی به دنبال دارد.

وی اظهار داشت: امسال نیز با توجه به فرارسیدن فصل تابستان اردوهای جهادی دانشجویی و طرح هجرت دانش‌آموزی در مناطق مختلف شهر و روستاهای نهاوند اجرا می‌شود.

فرمانده سپاه نهاوند افزود: این اردوها از اول مردادماه شروع می‌شود و افراد حاضر در این اردوها در زمینه‌های آموزشی، عمرانی و فرهنگی به‌صورت رایگان در مناطق موردنظر اقدام به فعالیت می‌کنند.

وی بیان داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده امسال اردوهای جهادی دانشجویی در 4 روستای ازنهری، چناری، بالاجوب و ولی سیراب اجرا می‌شود و مردم این 4 روستا از برکات این اردوها بهره‌مند خواهند شد.

کریمی گفت: در این اردوها با انجام فعالیت‌های عمرانی باری از روی دوش مردم برداشته می‌شود و برای خانواده‌ها و نوجوانان برنامه‌های فرهنگی خوبی اجرا می‌شود.

فرمانده سپاه نهاوند افزود: اردوهای جهادی به دودسته اردوهای طرح هجرت 3 دانش‌آموزی و اردوهای جهادی دانشجویی تقسیم می‌شوند که در بحث اردوهای طرح هجرت 3 که به آموزش‌وپرورش شهرستان و آموزش‌وپرورش بخش خزل برمی‌گردد ما کمترین مشکل را در سال‌های گذشته داشتیم و نهایت همکاری را این دو ارگان با سپاه داشتند.

کریمی گفت: بر اساس دستورالعمل طرح هجرت 3 دانش‌آموزی، وظیفه شناسایی عرصه‌ها و مصالح موردنیاز به عهده آموزش‌وپرورش نهاده شده و سپاه هم بحث اعزام دانش آموزان و سرکشی از مراحل اجرا را بر عهده دارد.

وی در پایان اظهار داشت: برگزاری اردوهای جهادی با 4 هدف عمده غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، آشنا نمودن آن‌ها بافرهنگ کار و تلاش و کمک به کاهش هزینه‌های عمرانی و اقتصادی دولت و درنهایت کمک به مردم مناطق محروم برگزار می‌شود.

سید رضا سلامتی معاون فرماندار نهاوند نیز در این ستاد گفت: برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم باعث دل‌بستگی بیشتر مردم به‌نظام جمهوری اسلامی می‌شود و باید از همه ظرفیت‌ها برای برگزاری این اردوها استفاده شود.

وی اظهار داشت: نهاوند در همه زمینه‌ها پیشتاز بوده و ما معمولاً در کارهای گروهی و جهادی وحدتی بی‌نظیر داریم و در این مورد هم آمادگی کامل داریم تا با همکاری با سپاه شهرستان این طرح را به‌خوبی در نهاوند اجرا کنیم.

معاون فرماندار نهاوند افزود: اردوهای جهادی یک ضرورت است حتی اگر نتوانیم مؤثر باشیم ولی همین‌که یک فرد روستایی احساس کند که فراموش نشده و در این گیرودار کارها آن‌ها را فراموش نکرده‌ایم مهم است.

وی بیان داشت: مهم است نیرویی که جوان است بیاید و از نزدیک درک کند مسائل را و ببیند و انگیزه بگیرد و ورود پیدا کند به کارهای خدمات و مدیریتی در آینده، البته در کنار این‌ها با تنگناها و مشکلاتی که داریم می‌توانیم جهت کمک به تحقق شعار سال اقدام کنیم و در مسائل دیگر صرفه‌جویی کنیم.

سلامتی گفت: همه دستگاه‌هایی که در این طرح حضور دارند از همه ظرفیت‌ها و توان برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده می‌کنند و یک‌بار دیگر وحدت در شهرستان نهاوند را به رخ همگان خواهند کشید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام