تازه های سایت

کد مطلب: 17262
24. بهمن 1392 - 8:56
پایگاه خبری گرو : رئیس کمیته امداد نهاوند گفت: سالانه بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان توسط خیرین نهاوندی به کمیته امداد این شهرستان کمک بلاعوض می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو ، علی کاویانی یکی از ماموریت‌های کمیته امداد را خودکفایی افراد و خانوارهای زیر پوشش این نهاد خواند و گفت: بالا بردن کرامت انسانی و حفظ شأن انها از مأموریت های کمیته امداد است که به این اهداف رسیده‌ایم.

وی از برگزاری جشن خودکفایی در کمیته امداد نهاوند در اسفندماه امسال افزود: امسال بیش از 500 خانوار این نهاد در نهاوند به خودکفایی رسیده و از چرخه مستمری بگیری امداد خارج می‌شوند.

وی گفت: در سال جاري 147 نوعروس تحت حمايت اين نهاد در قالب 4 گروه از آموزشهاي خاواده و مشاوره قبل از ازدواج بهره مند شدند و 108 مورد کمک هزینه ازدواج در ایام دهه فجر به نوعروسان کمیته امداد نهاوند پرداخت شد.

وی افزود: کميته امداد امام خميني (ره) شهرستان نهاوند به منظور کمک و تسهيل در امر ازدواج نوعروسان تحت پوشش 108 مورد جهيزيه در غالب جهيزيه کلي، موردی، هديه ازدواج در ايام دهه مبارک فجر به ارزش ريالي يك ميليارد و 125ميليون ريال به اين افراد اهدا کرده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نهاوند عنوان کرد: همچنین در ایام دهه فجر امسال 4 پروژه عمراني از محل طرح برکت زکات توسط شوراي زکات شهرستان نهاوند در روستاهاي سعد وقاص، گوشه ميلاب و قشلاق نجف با حضور فرماندار و جمعي از مسئولين شهرستان افتتاح شد.

علی کاویانی ادامه داد: در سال جاري بيش از 6 ميليارد ريال زکات جمع آوري شده که از محل زکات جمع آوري شده توسط روستائيان تعداد 36 پروژه عمراني در قالب تعمير و تکميل و يا احداث مسجد، حسينيه، فاطميه و مجتمعهاي فرهنگي و مذهبي، جمع آوري آبهاي سطحي، ساماندهي معابرو ... احداث و احيا شده است.

کاویانی گفت: تا کنون جهت فرهنگ سازي زکات مقدار 1700 متر ديوار نويسي درون مساجد و حاشيه جاده ها انجام شده و در هر روستا يک نفر بعنوان رابط و معتمد محل با اين شورا همکاري دارند و تعدادي از روحانيون نيز در قالب مبلّغ ديني به بيان احکام زکات در روستاها مي پردازند.

دیدگاه شما