تازه های سایت

کد مطلب: 17262
24. بهمن 1392 - 8:56
پایگاه خبری گرو : رئیس کمیته امداد نهاوند گفت: سالانه بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان توسط خیرین نهاوندی به کمیته امداد این شهرستان کمک بلاعوض می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو ، علی کاویانی یکی از ماموریت‌های کمیته امداد را خودکفایی افراد و خانوارهای زیر پوشش این نهاد خواند و گفت: بالا بردن کرامت انسانی و حفظ شأن انها از مأموریت های کمیته امداد است که به این اهداف رسیده‌ایم.

وی از برگزاری جشن خودکفایی در کمیته امداد نهاوند در اسفندماه امسال افزود: امسال بیش از 500 خانوار این نهاد در نهاوند به خودکفایی رسیده و از چرخه مستمری بگیری امداد خارج می‌شوند.

وی گفت: در سال جاري 147 نوعروس تحت حمايت اين نهاد در قالب 4 گروه از آموزشهاي خاواده و مشاوره قبل از ازدواج بهره مند شدند و 108 مورد کمک هزینه ازدواج در ایام دهه فجر به نوعروسان کمیته امداد نهاوند پرداخت شد.

وی افزود: کميته امداد امام خميني (ره) شهرستان نهاوند به منظور کمک و تسهيل در امر ازدواج نوعروسان تحت پوشش 108 مورد جهيزيه در غالب جهيزيه کلي، موردی، هديه ازدواج در ايام دهه مبارک فجر به ارزش ريالي يك ميليارد و 125ميليون ريال به اين افراد اهدا کرده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نهاوند عنوان کرد: همچنین در ایام دهه فجر امسال 4 پروژه عمراني از محل طرح برکت زکات توسط شوراي زکات شهرستان نهاوند در روستاهاي سعد وقاص، گوشه ميلاب و قشلاق نجف با حضور فرماندار و جمعي از مسئولين شهرستان افتتاح شد.

علی کاویانی ادامه داد: در سال جاري بيش از 6 ميليارد ريال زکات جمع آوري شده که از محل زکات جمع آوري شده توسط روستائيان تعداد 36 پروژه عمراني در قالب تعمير و تکميل و يا احداث مسجد، حسينيه، فاطميه و مجتمعهاي فرهنگي و مذهبي، جمع آوري آبهاي سطحي، ساماندهي معابرو ... احداث و احيا شده است.

کاویانی گفت: تا کنون جهت فرهنگ سازي زکات مقدار 1700 متر ديوار نويسي درون مساجد و حاشيه جاده ها انجام شده و در هر روستا يک نفر بعنوان رابط و معتمد محل با اين شورا همکاري دارند و تعدادي از روحانيون نيز در قالب مبلّغ ديني به بيان احکام زکات در روستاها مي پردازند.

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین