تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 15676
4. دى 1392 - 13:37
پایگاه خبری گرو : معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: شهرستان نهاوند نیازمند ایجاد موقوفات جدید است.
خبرگزاری فارس: نهاوند نیازمند ایجاد موقوفات جدید است

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان، حجت‌الاسلام حسین قبادی اظهار داشت: وقف ماندگارترین معامله در مدت حیات انسان است.

وی با بیان اینکه واقف دسترنجی در بانک الهی ذخیره می‌کند تا در روز قیامت از ثواب آن بهره‌مند شود، بیان کرد: شهرستان نهاوند دارای موقوفات پراکنده‌ای با نیات زیبا و جالب توجهی است.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان همدان اشتغال، ازدواج، ترویج علوم قرآنی، مجالس بزرگداشت اهل بیت را از جمله نیات واقفان در شهرستان نهاوند دانست و افزود: تعداد موقوفات شهرستان نهاوند کم است و نیاز است که خیران با تمام قدرت و توان در راه خدا جهاد کرده و موقوفات جدیدی در نهاوند ایجاد کنند.

وی ادامه داد: نیاز است خیران نهاوندی به منظور آموزش، درمان، اشتغال، ازدواج، علوم قرآنی، برنامه‌های مذهبی و غیره که نیاز روز شهرستان نهاوند است، موقوفاتی را ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قبادی به ذکر شرح وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه پرداخت و اظهار داشت: ادارات اوقاف موظفند طبق نیات واقف عمل کنند.

وی با بیان اینکه هزینه کردن عواید موقوفات در غیر از نیت واقف خلاف قانون و شرع است، عنوان کرد: امیدواریم که خداوند توفیق دهد تا نام همه افراد در میان اسامی واقفان خیراندیش ثبت و ضبط شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه کسی که برای ترویج فرهنگ قرآن وقف می‌کند، خدمت به قرآن را با ابدیت پیوند زده است، بیان کرد: واقفان افتخار خادم قرآن بوده را تا ابد نصیب خود کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه‌ها باید در خصوص وقف تبلیغ و موضوع را تبیین کنند، عنوان کرد: وقف منجر به توزیع عادلانه ثروت، کم کردن فاصله طبقاتی و گردش ثروت می‌شود.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد