تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 15676
4. دى 1392 - 13:37
پایگاه خبری گرو : معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: شهرستان نهاوند نیازمند ایجاد موقوفات جدید است.
خبرگزاری فارس: نهاوند نیازمند ایجاد موقوفات جدید است

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان، حجت‌الاسلام حسین قبادی اظهار داشت: وقف ماندگارترین معامله در مدت حیات انسان است.

وی با بیان اینکه واقف دسترنجی در بانک الهی ذخیره می‌کند تا در روز قیامت از ثواب آن بهره‌مند شود، بیان کرد: شهرستان نهاوند دارای موقوفات پراکنده‌ای با نیات زیبا و جالب توجهی است.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان همدان اشتغال، ازدواج، ترویج علوم قرآنی، مجالس بزرگداشت اهل بیت را از جمله نیات واقفان در شهرستان نهاوند دانست و افزود: تعداد موقوفات شهرستان نهاوند کم است و نیاز است که خیران با تمام قدرت و توان در راه خدا جهاد کرده و موقوفات جدیدی در نهاوند ایجاد کنند.

وی ادامه داد: نیاز است خیران نهاوندی به منظور آموزش، درمان، اشتغال، ازدواج، علوم قرآنی، برنامه‌های مذهبی و غیره که نیاز روز شهرستان نهاوند است، موقوفاتی را ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قبادی به ذکر شرح وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه پرداخت و اظهار داشت: ادارات اوقاف موظفند طبق نیات واقف عمل کنند.

وی با بیان اینکه هزینه کردن عواید موقوفات در غیر از نیت واقف خلاف قانون و شرع است، عنوان کرد: امیدواریم که خداوند توفیق دهد تا نام همه افراد در میان اسامی واقفان خیراندیش ثبت و ضبط شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه کسی که برای ترویج فرهنگ قرآن وقف می‌کند، خدمت به قرآن را با ابدیت پیوند زده است، بیان کرد: واقفان افتخار خادم قرآن بوده را تا ابد نصیب خود کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه‌ها باید در خصوص وقف تبلیغ و موضوع را تبیین کنند، عنوان کرد: وقف منجر به توزیع عادلانه ثروت، کم کردن فاصله طبقاتی و گردش ثروت می‌شود.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام