تازه های سایت

کد مطلب: 24298
7. مهر 1394 - 1:58
گلایه مربی نهاوندی تیم ملی کشتی جوانان
روزهای پرفروغ کشتی در نهاوند تمام شد
مربی نهاوندی تیم ملی کشتی جوانان گفت: در سال‌های نه چندان دور تنها از شهرستان نهاوند چهار ملی‌پوش در اردوهای تیم ملی حضور داشت که امروزه آرزوی حضور یک دعوت شده به تیم ملی را داریم.
به گزارش سایت گرو، سعید ابراهیمی گفت: حضور افراد فاقد تخصص عامل بزرگ افت و ناکامی کشتی همدان در سال‌های اخیر است و باید به سرعت برای رفع این نقیصه، فکری کرد.

وی با ابراز گلایه از وضعیتی که در کشتی زادگاهش نهاوند به وجود آمده است، افزود: در سال‌های نه چندان دور تنها از شهرستان نهاوند چهار ملی‌پوش در اردوهای تیم ملی حضور داشت که امروزه آرزوی حضور یک دعوت شده به تیم ملی را داریم.

ابراهیمی یادآور شد: یک روز از نهاوند حمید سیفی، محمد رضایی، زنده‌یاد علیرضا درویشی و بنده در اردوهای مختلف تیم ملی و همچنین در ترکیب تیم کشورمان حضور داشتیم اما امروز خبری از درخشش یک کشتی‌گیر در همه رده‌ها نیست.

وی اضافه کرد: وقتی در سطح شهرستان دلیل این عقب‌ماندگی و افت محسوس را جویا می‌شویم کسی پاسخگو نیست و به جز تأسف چیزی برای این موضوع پیدا نمی‌کنیم.

مربی تیم ملی کشتی جوانان ایران با اشاره به اینکه برای یک قهرمان سخت است در شهری که به آن تعلق دارد نتواند کاری برای جوانانش بکند گفت: ما از امکانات نهاوند استفاده کردیم و در ورزش موفق شدیم اما امروز شرایط آن وجود ندارد دین خود را به این شهر و جوانان ادا کنیم.

 

*حضور افراد فاقد تخصص عامل بزرگ افت و ناکامی کشتی همدان

 

وی یادآور شد: این موضوع تنها مربوط به نهاوند نیست و در کشتی همدان که روزگاری در ایران جزو بهترین‌ها بود در حال حاضر حرفی برای گفتن نداریم.

ابراهیمی با بیان اینکه افرادی که در کشتی تخصصی ندارند در حال حاضر در هیئت همدان حضور دارند خاطرنشان کرد: قضیه هیئت کشتی استان ما به این شباهت دارد که کسی که حتی تجربه صعود به تپه‌های اطراف شهر را ندارد سرگروه صعودکننده قله‌های دماوند، آلپ و اورست را به این فرد بسپاریم.

وی ادامه داد: همدان سرشار از استعداد و نخبه است فقط باید افرادی از خانواده کشتی حضور داشته باشند تا بتوانیم به روزهای پر از موفقیت کشتی در سطح کشور برگردیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: جای خوشحالی دارد که وضعیت کشتی ایران با حضور یک مدیر جوان و با تدبیر نسبت به قبل روند بهتری به خود گرفته است.

وی افزود: حضور یکی از بهترین‌های خانواده کشتی در دو دهه اخیر در رأس فدراسیون اتفاقی خوبی است که نتیجه این اعتماد را در میادین بین‌المللی و جهانی شاهد هستیم.

مربی تیم ملی کشتی جوانان ایران با بیان اینکه کشتی در کشورهای جهان بیشتر از گذشته اهمیت پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در مسابقات جهانی و قاره‌ای و حتی المپیک دیده می‌شود حکایت از توجه زیاد کشورها به این رشته پرمدال است.

به گفته وی کشتی در بین کشورها از اهمیت زیادی برخوردار شده به طوری که هر ساله در مسابقات بین‌المللی شاهد رشد  نفرات و چهره‌های جدید از مناطق مختلف جهان هستیم.

ابراهیمی در ادامه با اشاره به موفقیت اخیر تیم ملی جوانان کشتی آزاد در کشور برزیل خاطرنشان کرد: تیم ملی جوانان کشتی آزاد در ورزش حرفه‌ای به خصوص رشته‌های انفرادی و تکرار عناوین قهرمانی بسیار سخت سال به سال بهتر از قبل حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: در مسابقات اخیر جوانان ایرانی با غیرت همیشگی دست به کار بزرگی زدند و با وجود حضور تیم‌های روس‌تبار اوکراین، آذربایجان، گرجستان و روسیه عملکرد خوبی داشتند و بعد از 17 سال بر روی سکوی قهرمانی جهان ایستادند.

دارنده نشان نقره مسابقات جهانی 2007 باکو با بیان اینکه همکاری خوبی که در کادر فنی تیم ملی جوانان وجود دارد یکی از عوامل موفقیت تیم بوده است، تصریح کرد: حمایتی که اعضای هیئت رئیسه فدراسیون از تیم‌های پایه دارند در آینده نزدیک نوید بهتری از وضعیت کنونی کشتی ایران خواهد داد.

وی گفت: تدابیری که برای شناسایی نخبگان کشتی در سنین پایه و تدابیری که مسئولان فدراسیون در این زمینه دارند و همچنین برگزاری اردوهای کارگاهی و بسترسازی مناسب، روند خوبی در تحقق اهداف فدراسیون داشته است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

وقتی میبینیم با این همه پتانسیل هیچ توجه ای به ما نمی شودباید هم قهرمان جهان اینطور دلش سرد شود، ما میخواستیم یه تیم کشوری در مسابقات لیگ جمع کنیم ولی هیچ حمایتی نشد.تا ما تیم های کشوری نداشته باشیم همه استعدادهاوبزرگان کشتی نهاوند پخش میشوند.
کشتی گیر ان شاءالله درست میشه. یه خبر خوش ، تیم فوتبال گرین کشاورز نهاوند در لیگ برتر استان قهرمان نیم فصل شد،اونم با تفاضل +34گل،گفتم زحمات این عزیزان و ورزشکاران رو انعکاس بدید تا اطلاع رسانی بشه.به امید قهرمانی و صعود به لیگ دسته سه کشور و موفقیت

دیدگاه شما