تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 5322
13. آذر 1391 - 6:24
پایگاه خبری گرو به نقل از خبرگزاری فارس: سرپرست فرمانداری نهاوند از ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در سطح شهرستان نهاوند خبر داد.

پایگاه خبری گرو :خدایار ظفری دیروز با بیان اینکه بازارچه‌های صنایع دستی در نهاوند ایجاد می‌شود، اظهار کرد: با هدف معرفی آثار دست‌ساز و صنایع دستی نهاوند به متقاضیان بازارچه‌های صنایع دستی با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت، شهرداری نهاوند، میراث فرهنگی و فنی و حرفه‌ای شهرستان ایجاد می‌شود.

وی به مزایای ثبت‌نام در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای نهاوند اشاره کرد و ادامه داد: این مراکز می‌توانند ضمن دعوت از کارفرمایان و دریافت درخواست‌های آنها بر حسب نیاز کارفرمایان نسبت به نیروی کار برای کارفرمایان اقدام کنند.

سرپرست فرمانداری نهاوند داشتن تحصیلات عالی در کنار حضور در مرکز آموزش‌ فنی و حرفه‌ای را یکی از فرصت‌هایی دانست که توسط دولت برای متقاضیان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مهیا شده است.

وی از وجود 15 آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در نهاوند خبر داد و ابراز کرد: این آموزشگاه در زمینه‌های آموزش کامپیوتر به تعداد پنج آموزشگاه، خیاطی به تعداد سه آموزشگاه، امور مالی و حساب‌رسی به تعداد دو آموزشگاه، صنایع دستی به تعداد یک آموزشگاه و مراقبت‌های زیبایی به تعداد چهار آموزشگاه فعالیت می‌کنند.

ظفری ادامه داد: سالانه بیش از 300 نفر از متقاضیان آموزش و دریافت مهارت‌های مورد نیاز بازار کار را تربیت کرده و با ارائه گواهینامه فنی و حرفه‌ای و مهارت نقش اساسی خود را در کاهش بیکاری در بین جوانان به خوبی ایفا کرده است.

وی از ایجاد کارگاه آموزش سفال‌کاری برای نخستین بار در نهاوند خبر داد و ابراز داشت: با شروع به فعالیت این کارگاه تعداد 20 نفر از خواهران علاقه‌مند به مدت چهار ماه آموزش سفال‌کاری را طی کرده و بعد از دریافت گواهینامه مهارت قادر است برای خود و دیگران شغل ایجاد کند.

سرپرست فرمانداری نهاوند افزود: با آغاز به کار بازارچه‌های صنایع دستی آثار دست‌ساز حرفه‌آموزان در این بازارچه‌ها در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و زمینه معرفی آنان را فراهم خواهد کرد.

وی به حمایت دولت از حرفه‌آموزان اشاره کرد و ادامه داد: در صورت داشتن گواهینامه مهارت متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به اخذ تسهیلات مناسب به منظور توسعه حرفه خود اقدام کنند.

ظفری در پایان سخنانش افزود: بیش از 28 درصد از خواهران علاقه‌مند که در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای ثبت نام کرده و گواهینامه مهارت گرفته‌اند جذب بازار کار شده‌اند.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام