تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 5173
9. آذر 1391 - 8:17
پایگاه خبری گرو به نقل از خبرگزاری مهر: رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: 25 درصد کارخانه های تولید فرآوردهای لبنی استان همدان در نهاوند احداث شده است.

پایگاه خبری گرو :احد ظفری اظهار داشت: 36 کارخانه و واحد تولید فرآورده های لبنیات در استان همدان مستقر است که از این مجموع 9 کارخانه که معادل 25 درصد کل ظرفیت استان است در شهرستان نهاوند واقع شده است.

وی اظهار داشت: میزان جذب شیر نهاوند 154 هزار و 70 تن در طول یک سال است که در 9 کارخانه و واحدهای فرآوردهای لبنی به محصولات پنیر، خامه، شیر، ماست و سایر محصولات تبدیل می شود.

وی گفت: در مدت یک سال در 9 کارخانه تولید فرآورده های لبنی شهرستان نهاوند شش هزار و 443 تن پنیر، هزار و 170 تن خامه، 88 هزار و 100 تن شیر و 38 هزارو 450 تن ماست و سایر محصولات لبنیات تولید می شود.

ظفری با بیان اینکه در زمینه تولید فرآورده های لبنی در شهرستان نهاوند 269 نفر مشغول به فعالیت هستند، گفت: یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده کیفیت قیمت شیر، نوع و کیفیت نهاده های دامی است که مورد استفاده قرار می گیرند و مرغوبیت آنها ارتباط زیادی به توان مالی دامدار و قیمت شیر دارد.

وی افزود: کارخانجات تولید کننده محصولات لبنی باید هدایت زنجیره تولید ماده اولیه خود را به دست بگیرند و قیمت های متفاوتی را برای شیرهای با کیفیت متفاوت تعیین کنند.

رئیس جهاد کشاورزی نهاوند با اشاره به وابستگی بخش زیادی از سلامت مردم به شیر و فرآورده های آن تاکید کرد: اگر این فرهنگ و تفکر در بین تمامی مردم جامعه نهادینه شود صنعت فرآوری شیر تبدیل به یک صنعت مادر خواهد شد و ارزش کلانی را در صنعت ایجاد خواهد کرد.

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا