تازه های سایت

کد مطلب: 51028
6. مهر 1401 - 1:37

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، قیاسی سرپرست محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: یکی از پسماندهای کشاورزی فضولات دامی و مرغی می باشند که چنانچه به طور اصولی مدیریت نگردند موجبات آلودگی محیط زیست را فراهم می آورند.

وی افزود: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند ضمن ابلاغ  ۸ فقره اخطاریه زیست محیطی به متخلفان از قانون مدیریت پسماندها در یکی از روستاهای بخش گیان، تعداد ۶ نفر از خاطیان قانون یاد شده را جهت تعیین کیفر و پیگرد قانونی به مراجع قضایی معرفی نموده است.

قیاسی بیان داشت: از کلیه شهروندان زحمتکشی که در حوزه کشاورزی فعالیت می نمایند درخواست نمود پسماندهای دامی و مرغی تولیدی یا خریداری شده را در مکان‌های غیر مجاز خصوصا در حاشیه جاده ها تخلیه و دپو نکنند که بوی نامطبوع آنها موجبات آلودگی محیط زیست و ادیت و آزار سایرین را فراهم نکند.

وی بیان کرد: مدیریت پسماندها اعم از عادی و ویژه در قانون  سال ۱۳۸۳ توسط مجلس شورای اسلامی مصوب گردیده است و در این قانون ضمن بر شماردن انواع پسماندها (عادی،کشاورزی، پزشکی، صنعتی، ویژه )وظايف اشخاص حقیقی و حقوقی در این ارتباط مشخص شده است که متاسفانه بسیاری از اشخاص از وظايف مربوط تخطی می کنند.

دیدگاه شما