تازه های سایت

کد مطلب: 50484
31. تير 1401 - 11:37
نماز جمعه این هفته در نهاوند به امامت حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی اقامه شد

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو،  حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه های این هفته‌ نماز جمعه نهاوند گفت: امروز دشمن دروغ می‌گویند و شایعه پراکنی می کنند و مشکلات را بزرگ می کنند و موفقیت ها را نادیده میگیرند که وظیفه ما در جهاد تبیین این است که واقعیت ها و پیشرفت ها را بگوییم. 

وی اظهار داشت: نسل جوان امروز را باید توجیه کنیم تا اثر گذاری تبلیغات دشمن بر آنها را کم کنیم و واقعیت های دوران طاغوت را به جوانان بگوییم و پیشرفت های دوران انقلاب اسلامی را هم برای آنها تبیین کنیم. 

امام جمعه نهاوند افزود: امروز ایران اسلامی پرچمدار استقلال و مقاومت در منطقه هستیم و قدرت دفاعی ما آمریکا را سر جای خود نشانده است. 

وی در بخش دیگری از  بیان داشت: نماز جمعه قرارگاه هدایت فکری و فرهنگی و محور وحدت و مقاومت در همه عرصه ها است. 

حجت الاسلام مغیثی گفت: در زمان مقابله با فتنه ها و گروهک ها و دفاع مقدس و در همه حوادث مراکز نماز جمعه مرکز بیان افشاگری و بیان توطئه های دشمن و نقش زیادی داشته است و دشمن هم با این پایگاه و مراکز نماز جمعه مقابله کرده است. 

وی در بخش دیگری از خطبه ها بیان کرد: سفر بایدن به منطقه برای امید دادن به صهیونیست ها بود که نتیجه عملی نداشت و این حرف خود انها است که این سفر هیچ دستاوردی نداشت.

  امام جمعه نهاوند افزود: صهیونیست ها امروز ضعیف و ذلیل هستند و آمریکا هایی هم در این سفر می خواستمد انها را نجات دهند ولی خودشان هم می دانند که امروز صهیونیستها در محاصره مقاومت قرار دارند.

  وی به سفر روسای جمهور ترکیه و روسیه به تهران اشاره کرد و عنوان کرد: در این سفر تصمیمات خوبی برای مبارزه با تروریسم گرفتند و دنیا به این احلاس به عنوان یک جلسه مهم نگاه کرد. 

حجت الاسلام مغیثی گفت: ایران اسلامی امروز یک مرکز و قطب قدرت شده است که ور زمینه های مختلف می تواند موثر باشد و این اجلاس انعکاس زیادی در رسانه های دنیا داشت. 

امام جمعه نهاوند در بخش پایانی خطبه ها اظهار داشت: نهاوند با توجه به سابقه مبارزاتی و وجود علمای بزرگواری که داشته ولی در خیلی از بخش ها حقش تضییع شده و نیازمند توجه مسئولان است. 

وی ادامه داد: مسئولان کشوری و استانی و محلی باید توجه کنند که نهاوند با توجه به این سابقه مورد کم لطفی قرار گرفته و آنطور که شایسته است پیشرفت نکرده است. 

حجت الاسلام مغیثی افزود: با توجه به مشکلات شهرستان و سفر رئیس جمهور به استان فرصت خوبی است تا مطالبات را به آیت الله رئیسی برسانیم تا انشاالله برطرف شود.

  وی اظهار داشت: سد گرین، آب شرب و کشاورزی نهاوند مشکل دارد، راه های مواصلاتی این شهر و دیگر بخش ها مشکلاتی دارند که باید مطالبه شود. 

امام جمعه نهاوند گفت: مثلا بیمارستان ساخته شده شهید قدوسی به حدی وضعیت بدی دارد که به بیماران گفته می شود با خود پنکه برای سرمایش بیاورند که این خیلی بد است.

دیدگاه‌ها

۱-آمار بالای بیکاری نهاوند و جولان جوانان بیکار درخیابان ابوذر/۲- آواره کردن جوانان نهاوند در شهرهای دیگر/۳- بی توجهی به توسعه شهر نهاوند در تراز با شهرهای هم رده و نام و جایگاه نهاوند/۴- حذف دانشگاه نهاوند به مجتمع آموزشی/۵- ملی و جهانی نشدن نهاوند(سرابها،لائودیسه،تپه گیان،تپه باباقاسم،نقاره چی،نیوآنتا)/۶- ایجادنکردن صنایع بزرگ درنهاوند و دادن آن به شهرهای دیگر/۷- بی توجهی به ایجاد صنایع تبدیلی محصولات باغات و کشاورزی نهاوند(سیب،گردو،گشنیز،کلزا،گندم،عسل،و...)/۸- سوغات های نهاوند به نام شهرهای دیگر و بی توجهی به صنایع دستی/۹-رکود کارخانه ها وشرکت های شهرک صنعتی نهاوندوایجاد نکردن شهرک های صنعتی مبل ومنبت وفرش/۱۰-نداشتن برند های ملی در کارخانه های نهاوند/۱۱-حذف دانشگاه داروسازی و ایجادنکردن دانشگاه علوم پزشکی نهاوند/۱۲- تخصصی نکردن بیمارستانهای نهاوندو حذف بیمارستان شهیدحیدری/۱۳- ایجادنکردن پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان ملی در نهاوند/۱۳-بی توجهی به ایجادشهرداری منطقه۲ و فرمانداری ویژه نهاوند/۱۳- بی توجهی به حضرت نوح پیامبر(نوح آوند)/۱۴- بی توجهی به قطار شهرک حیدری و فرودگاه نهاوند/۱۵- کاهش ساخت سد گرین از ۱۰۰م مترمکعب به ۱۰م مترمکعب/۱۶- بی توجهی به بازار تاریخی نهاوند/۱۷-آمار بالای طلاق و کاهش ازدواج/۱۸- ایجادنکردن دانشگاه،پژوهشگاه،کارخانه محصولات گیاهان دارویی نهاوند(نهاوند دارو)/۱۹- بی توجهی به راه های نهاونددر مقیاس ملی و بین المللی/۲۰- بی توجهی به فرهنگ عمومی و آداب رسوم نهاوند/۲۱- بی توجهی به عالمان،نخبگان ،بزرگان نهاوند در سطح ملی/۲۲- بی توجهی به انتخاب مدیران و مسئولان کارآمددر شهرستان/۲۳- بی نظمی در تقسیم آب و هدفگذاری نکردن باغات نهاوند/۲۴- بی توجهی به مراسم های ملی و بین المللی در نهاوند با این همه تاریخ و ویژگی ها/۲۵- بی توجهی به ایالت ماه نهاوند(مرکز ایالت غرب کشور) پایتخت تمدنی کاسیت(۷۰۰۰سال پیش)-پایتخت سلوکیان(۶۰۰۰سال پیش)-پایتخت ساسانیان یزگردسوم(۱۴۰۰سال پیش)-پایتخت و دروازه اسلام ایرانی(فتح الفتوح۱۴۰۰سال پیش)-پایتخت انقلابیون(گروه ابوذر وپایین کشیدن مجسمه شاهنشاهی۴۴سال پیش)-شهر۸۵۰ شهید. و خیلی از موارد دیگر.... نهاوندبزرگ را نجات دهید.

دیدگاه شما