تازه های سایت

کد مطلب: 45226
4. اسفند 1399 - 8:29
رئیس اداره منابع طبیعی نهاوند از توزیع ۱۲۰ هزار اصله نهال در سطح شهرستان در روز درختکاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، حسن قیاسوند اظهار کرد: به منظور توسعه فضای سبز و حفظ و احیا منابع طبیعی، بیش از ۱۲۰ هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در نهاوند توزیع و کاشته می‌شود.

وی افزود: هفته منابع طبیعی همانند سال‌های گذشته از ۱۵ تا ۲۲ اسفندماه برگزار می‌شود که این برنامه‌ها امسال با همکاری دستگاه‌های دولتی و گروه‌های مردمی به صورت مشترک انجام خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی نهاوند ادامه داد: به علت شیوع بیماری کرونا ویروس، غرس درختان در هفته درختکاری بدون تجمع و گردهمایی مردمی انجام خواهد شد.

وی افزود: در این راستا تفاهمنامه‌ای با هیات ورزش همگانی شهرستان منعقد شده که از این طریق تعدادی از نهال‌ها در سطح خیابان و کوچه های شهر و همچنین دانشگاه نهاوند غرس شود.

قیاسوند از آمادگی سایر نهادها برای کاشت نهال در عرصه‌های طبیعی و شهری خبر داد و گفت: در این راستا تاکنون حوزه علمیه خواهران، شهرداری شهرهای برزول و نهاوند و دانشگاه دولتی اعلام آمادگی کرده‌اند که برنامه درختکاری را در عرصه‌های مورد نظر خود به طور گسترده انجام دهند.

وی به نوع نهال‌هایی که برای کاشت درخت توزیع می شوند اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه تعدادی از نهال‌های توزیعی در عرصه‌های کشاورزی کاشته خواهند شد لذا نوع درختانی که در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد از نوع صنوبر هستند که علاوه بر ایجاد فضای سبز از صرفه اقتصادی نیز برخوردار است.

رئیس اداره منابع طبیعی نهاوند گفت: سایر نهال‌های توزیعی نیز از نوع کاج، سرو، زبان گنجشک، توت و بید مجنون خواهند بود که به صورت رایگان بین مردم توزیع می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

120هزاراصله نهال خیلی ؟کاهش مردم هزارتا از این درخت‌ها رو ببینید که چه جایی کاشتن.چون وردی تمام جاده‌های نهاوند .انگار وارد یکی از شهرهای کویری ایران وارد شدی.

دیدگاه شما