تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 43949
28. آبان 1399 - 8:39
سارق حرفه‌ای که با اجاره‌کردن جرثقیل، خودرویی را در شرق تهران سرقت کرده و در شهری مرزی به‌عنوان خودروی مزایده‌ای فروخته بود، دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو،  اواخر مرداد پرونده‌ای با موضوع سرقت یک دستگاه خودروی تویوتا وانت در کلانتری ۱۴۷ گلبرگ تشکیل شد و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع داده شد.

تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت خودرو، مأمور پیگیری پرونده شدند و در تحقیقات پلیسی مشخص شد خودروی سرقتی در شهرستان‌های غربی کشور در حال تردد است. با مراجعه به محل سرقت و تحقیقات میدانی معلوم شد خودرو با یک دستگاه جرثقیل از محل پارک سرقت شده است. راننده خودروی تویوتا وانت با هماهنگی‌های قضائی دستگیر شد و در بازجویی‌های اولیه اظهار کرد: از سرقتی‌بودن خودرو بی‌اطلاع هستم و از طریق سایت‌های خرید و فروش با فروشنده آشنا شدم. فروشنده مدعی بود خودرو مزایده‌ای است و آن را با قیمت کمتری از قیمت واقعی می‌فروخت. من نیز آن را خریدم و قرار شد او مدارک آن را برایم ارسال کند.

در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه راننده جرثقیل که تویوتا با آن سرقت شده بود، شناسایی و این فرد نیز با هماهنگی‌های قضائی دستگیر شد. راننده جرثقیل خود را بی‌اطلاع از سرقت خودرو اعلام و اظهار کرد به درخواست مشتری خودرو را به شهرهای مرزی کشور منتقل کرد و قرار شد پس از انتقال کرایه‌اش را دریافت کند.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی موفق شدند متهم اصلی پرونده را که سیامک نام دارد، شناسایی کنند. در رصدهای اطلاعاتی معلوم شد این فرد سابقه‌دار است و پیش‌تر با همین عنوان مجرمانه دستگیر شده است.

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران، به اعتراف متهم به جرمش اشاره کرد و گفت: با دستور دادیار دادسرای ناحیه ۱۵ تهران متهم روانه زندان شد و تحقیقات پلیسی برای کشف سرقت‌های احتمالی ادامه دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه شما