تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 42340
22. تير 1399 - 9:15
مدیرعامل یک شرکت داروسازی چینی با اعلام اینکه واکسن تولیدی این شرکت برای مهار بیماری کووید-۱۹ تاکنون دو مرحله از آزمایش‌های بالینی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو به نقل از مشرق، «کیو دانگ‌ژو» مدیرعامل شرکت داروسازی «کانسینو بیولوژیکس» روز شنبه در یک همایش داروسازی در شهر سوژو واقع در شرق چین اعلام کرد که واکسن تولیدی این شرکت برای مهار بیماری کووید-19 به‌زودی وارد مرحله سوم آزمایش‌های بالینی خواهد شد.

کیو دانگ‌ژو با اشاره به اینکه تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در چین به‌شدت کاهش یافته و بنابراین انجام آزمایش‌های بالینی در مقیاس وسیع در این کشور کار دشواری است، اعلام کرد: «ما در این خصوص تماس‌هایی با دولت‌های روسیه، برزیل، شیلی و عربستان سعودی داشته‌ایم تا مرحله سوم آزمایش‌های بالینی را در این کشورها انجام دهیم.»

وی افزود: «مذاکرات برای آزمایش واکسن جدید در این کشورها همچنان در جریان است و احتمالاً در آینده بسیار نزدیک مرحله سوم آزمایش‌های بالینی این واکسن انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت چینی کانسینو بیولوژیکس با اعلام اینکه واکسن تولیدی این شرکت که «Ad5-nCov» نام دارد، قرار است در مرحله سوم آزمایش‌های بالینی بر روی 40 هزار نفر آزمایش شود، گفت: «در مرحله دوم آزمایش‌های بالینی این واکسن، 508 نفر شرکت کردند و نتایج بسیار بهتر از نتایج مرحله اول بود.»

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، تاکنون بالغ بر 12.7 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مبتلا شده‌ و حدود 565 هزار نفر از مبتلایان به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کوویدــ‌19» که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از 210کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

 

 
منبع: تسنیم

دیدگاه شما

سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار