تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 42338
22. تير 1399 - 9:08
استاندار همدان با اشاره به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در 5 شهرستان استان همدان از اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، سید سعید شاهرخی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، گفت : با توجه به شرایط استان و درجهت حفظ سلامت مردم استان،  محدودیت های یک هفته ای از امروز اعلام می شود که برای همه مجموعه ها لازم الاجراست.

وی گفت: کلیه دانشگا‌ها، مدارس، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، کتابخانه‌ها، قلیان‌سراها، تالارها، کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، شهربازی ها، مراکز تفریحی و زبانسرا‌ها تا هفته آینده تعطیل خواهند بود.

استاندار همدان با بیان اینکه نماز جماعت در پنج شهرستان همدان، نهاوند، تویسرکان، ملایر و بهار تعطیل خواهند بود، گفت: با توجه به درخواست دادستان استان همدان و شیوع گسترده بیماری کرونا، به مدت یک هفته کلیه کارهای قضایی(به‌ جز امور خیلی ضروری) در دادسراهای عمومی و انقلاب تعطیل خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه مراکز خرید و مجتمع تجاری باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی فعالیت کنند، گفت: استخر‌ها، آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های زیبایی به مدت یک هفته تعطیل باشند.

شاهرخی در ادامه خواستار اعمال محدودیت تردد در بلوار ارم توسط شهرداری شد و گفت: این محدودیت ها از امروز لغایت ۲۸ تیرماه اجرایی م شوند.

وی ضمن تقدیر از از تلاش ارزشمند کادر درمان استان و همراهی مردم، گفت:استان همدان در شرایط هشدار است و با رعایت کامل پروتکل ها و همکاری مردم می توانیم از این شرایط عبور می کنیم

استاندار همدان، گفت: ۸۰ درصد عامل شیوع و ابتلا به کرونا دورهمی ها و مراسمات عزا و عروسی است  که مطلقا در شهرهای قرمز نباید برگزارشود

وی افزود: با تالارها ،باغ ها و مکان هایی که اقدام به برگزاری مراسم کنند برخورد قانونی صورت می گیرند و علاوه بر جریمه، تعطیل می شوند.

شاهرخی با بیان اینکه برای سلامتی مردم با هیچ کس تعارف نداریم و کلیه مجموعه های دولتی و غیردولتی موظف هستند پروتکل ها را رعایت کنند، گفت: نظارت ویژه ای در مورد رعایت پروتکل ها صورت گیرد و با کسانی که کوتاهی دارند برخورد شود.

وی افزود: همه بازگشایی ها به شرط رعایت پروتکل است و هیچ بهانه ای برای عدم اجرا پذیرفتنی نیست.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام