تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 42264
16. تير 1399 - 8:51
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از فوت ۱۹۶ نفر و ابتلای ۲ هزار و ۳۴ نفر به بیماری کرونا در استان همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، منوچهر کرمی در حاشیه بازدید و بررسی شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز خرید، بانک‌ها و دیگر محل تجمعات مردمی با اشاره به گسترش ویروس کرونا و موارد ابتلاء و مرگ اظهار کرد: در حال حاضر ۴ شهرستان ملایر، تویسرکان، نهاوند و همدان در وضعیت قرمز قرار دارند، بهار در وضعیت نارنجی و ۴ شهرستان دیگر نیز وضعیت زرد دارند.

وی با بیان اینکه در همه شهرستان‌ها موارد جدید ابتلاء رخ داده و این بیانگر آن است که در هیچیک از شهرستان‌ها وضعیت سفید نداریم، گفت: شیب ابتلاء به بیماری کرونا در استان همدان صعودی است.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد و روند افزایش موارد فوت و ابتلاء به بیماری کرونا در استان همدان خوشبختانه پیشنهادات پیشگیرانه‌ای در ستاد استانی مبارزه با کرونا مصوب شده و همزمان، مصوبات ستاد ملی نیز ابلاغ شده تا با همه توان و انرژی در مهار شرایط موجود گام برداریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: از امروز طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا استفاده از ماسک در تمامی مراکز مسقف که محل حضور و تردد مردم است اجباری اعلام شده که این امر به محدودیت گردش و انتقال ویروس کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات حوزه بهداشت و بازرسی‌ها در این مجموعه و دستگاه‌های نظارتی، بررسی شرایط بهداشتی تمامی ادارات دولتی، مراکز پیشخوان، سازمان‌ها، بانک‌ها، مراکز خرید، داروخانه‌ها و هر نقطه دیگر که محل حضور و رفت و آمد عموم مردم است؛ می‌باشد گفت: هر یک از ادارات و دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا باید با مسئولیت خود رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را مدنظر قرار دهند.

کرمی افزود: در این راستا نظارت‌های دقیق و سختگیرانه‌ای توسط بازرسان بهداشتی و بازرسی‌های مشترک انجام می‌شود چراکه در کنار رعایت عموم مردم، بازرسی و کنترل‌ها می‌تواند نقش مؤثری در مدیریت این شرایط داشته باشد.

وی همچنین عنوان کرد: این بازرسی‌ها بخشی از برنامه‌های ملی و استانی مهار و مدیریت شرایط موجود است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان عنوان کرد: متأسفانه بررسی‌های ما از افراد مبتلا نشان داده دلیل قریب به اتفاق ابتلاء در موارد جدید، تجمعات و ترددهای غیرضرور نظیر حضور در مراکز خرید و پاساژها، برپایی مراسم عروسی و عزا و دورهمی‌های خانوادگی بوده و وضعیت امروز ما از شرایط روزهای پایانی اسفند و فروردین به مراتب بدتر است.

وی تأکید کرد: استفاده از ماسک، شستشوی مداوم دست‌ها و اجتناب از ترددهای غیر ضرور سه فاکتور مهم و اثرگذار در کاهش ابتلاء به این بیماری است که امیدواریم مردم با رعایت این موارد از بروز موارد جدید ابتلاء و فوت در اثر این بیماری پیشگیری کنند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس