تازه های سایت

کد مطلب: 42150
8. تير 1399 - 7:53
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: بزرگ‌ترین عامل شیوع این بیماری ساده‌انگاری و سهل‌انگاری مردم است اما مردم باید بدانند که این بیماری بسیار خطرناک است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، سیامک دانشور در هجدهمین جلسه ستاد پیشگیری کنترل و هماهنگی مقابله با کرونا ویروس در شهرستان نهاوند اظهار داشت: با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره صنعت، معدن و تجارت در قالب دو تیم تمام اصناف و مغازه‌های داخل شهر را بازدید کردیم که تعدادی از مغازه‌ها که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند و پلمب شدند.

وی بیان داشت: متاسفانه بیماری کرونا در سطح شهرستان به صورت قارچی رشد و شیوع پیدا کرده است و تعداد زیادی از شهروندان این موضوع را نمی‌دانند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند تصریح کرد: ۶۰ الی ۷۰ درصد اطرافیان بیماران مبتلا متاسفانه مبتلا شده‌اند و همین امر باعث افزایش شیوع این بیماری شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه راهی برای جلوگیری از شیوع این بیماری نداریم مگر اینکه مردم را آگاه کنیم، افزود: به مردم بارها اعلام کردیم که در مراسم‌های عروسی و عزا شرکت نکنند اما متاسفانه مردم اهمیت نمی‌دهند و باید در این زمینه چند دستورالعمل قابل اجرا در سطح شهرستان داشته باشیم.

دانشور عنوان کرد: زدن ماسک در پیشگیری از این بیماری بسیار موثر و مهم است و اگر کل مردم از ماسک استفاده کنند ما می‌توانیم ۹۸ درصد این بیماری را کنترل کنیم.

وی بیان کرد: بزرگ‌ترین عامل شیوع این بیماری ساده‌انگاری و سهل‌انگاری  مردم است اما مردم باید بدانند که این بیماری بسیار خطرناک است و ما در شهرستان بیمار ۲۵ ساله داشته‌ایم که متاسفانه فوت کرده است و آموزش دادن به مردم بسیار مهم است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند اضافه کرد: اگر شیوع بیماری ادامه داشته باشد باید ظرفیت بستری بیماران را در شهرستان افزایش دهیم و مجبور می‌شویم بیمارستان آیت‌الله شهید قدوسی را به بیماران کرونایی اختصاص دهیم و در همین راستا ۱۰۰ تخت و ۱۲ تخت بخش آی‌سی‌یو را در این بیمارستان برای بستری بیماران مبتلا در شهرستان در نظر گرفته‌ایم.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان