تازه های سایت

کد مطلب: 42000
25. خرداد 1399 - 9:22
نماینده نهاوند در مجلس گفت: معدن دولومیت دوچشمه نهاوند به شرکت فرآورده های نسوز واگذار می شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علیرضا شهبازی گفت: معدن دولومیت دوچشمه نهاوند به شرکت فرآورده های نسوز برترین تولید کننده آجر و جرمهای نسوز مورد نیاز صنعت فولاد،سیمان و پتروشیمی کشور واگذار شود.

وی اظهار کرد: به منظور راه اندازی واحد تولید دولومیت کلسینه و دولوما و راه اندازی تولید منیزیوم برای جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه معدنی، معدن دولومیت دوچشمه نهاوند به شرکت فرآورده های نسوز واگذار می شود.

شهبازی از دیگر اهداف واگذاری معدن دولومیت نهاوند را ایجاد ارزش افزوده و اشتغال در منطقه و تحقق شعار جهش تولید عنوان کرد.

وی افزود: بهره‌برداری از این پروژه مهم و توسعه صنایع تکمیلی در منطقه، ضمن ایجاد مزیت‌های صادراتی برای کشور و شهرستان، از خروج مقدار قابل توجهی ارز جلوگیری خواهد کرد. 

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار این پروژه و با تعریف پروژه‌های جانبی و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، شهرستان نهاوند به عنوان یک پایلوت معدنی و قطب استحصال و تولید محصولات وابسته در کشور مطرح خواهد شد.

علیرضا شهبازی بیان کرد: به این ترتیب این پروژه را می‌توان دروازه‌ای به سمت توسعه ی صنعتی شهرستان خواند، که با توجه به گستره‌ی قابل توجه این صنعت، تعداد قابل ملاحضه‌ای شغل بصورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد گردید که سبب کاهش آلام و مشکلات مردم منطقه خواهد گردید.

وی گفت: شورای عالی معادن، واگذاری معدن دولومیت دو چشمه با ترک تشریفات به شرکست شستا را مصوب کرد و این طرح به زودی کلنگ زنی خواهد شد.

دیدگاه‌ها

آمار بیکاری نهاوند خیلی خراب است.لطفا برای اشتغال تلاش زیادی انجام دهید.

دیدگاه شما