تازه های سایت

کد مطلب: 41037
14. فروردين 1399 - 16:54
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: حفظ روحیه ایثار مجاهدت و پایداری مخلصانه بر دفاع از آرمان‌های امام (ره) انقلاب اسلامی و رهبری از مهمترین ویژگی‌های سردار شهید میرزا محمد سلگی بود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی، ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی اظهار داشت: حضرت آقا این جانباز سرافراز را شهید زنده خطاب کردند که این تعبیر نشان دهند جایگاه و شخصیت ممتاز ایشان است.

وی با اشاره به کتاب" آب هرگز نمی " به عنوان یادگاری  ارزشمند از شهید سلگی ، افزود: رهبری معظم انقلاب این کتاب را یکی از بهترین کتاب‌ها با موضوع دفاع مقدس دانسته و مورد تمجید و عنایت ویژه قرار دادند.

آیت الله شعبانی با اشاره به آشنایی خود با این شهید عزیز گفت: در طول آشنایی با ایشان چند ویژگی را در ایشان به معنای واقعی کلمه احساس کردم که یکی از آنها حفظ روحیه ایثار و شهاد بود.

وی با بیان اینکه دیگر ویژگی مهم سردار سلگی توجه واقعی صادقانه ولی فقیه و تبعیت و حمایت از رهبری بود، گفت: سردار سلگی به معنای واقعی کلمه معتقد به نظام و مبانی حضرت امام(ره)  و رهبری بود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه شور و هیجان در دفاع از آرمان‌های امام (ره) و انقلاب همواره در سخنان و موضع‌گیری‌های سردار سلگی مشهود بود، اظهار داشت: هروقت صحبت از انقلاب و آرمان‌های رهبری می‌شد دفاع جانانه ایشان را شاهد بودیم.

وی افزود: اگر بخواهم تعبیر دیگری را در مورد ایشان بکار ببرم باید بگویم سردار سلگی همان انسان مجاهد مخلصی بود که در دوران دفاع مقدس با رشادت وارد میدان دفاع شد و با همان تفکر زندگی خود را ادامه داد و در این گیرو دار عالم سیاست و فعالیت‌های اجتماعی تفکر و اندیشه اش تغییر نکرد.

آیت الله شعبانی ثابت قدم ماندن بر آرمان‌ها و ارزش‌ها را خصوصیت ممتاز سردار سلگی دانست و گفت:این فرمانده مخلص با دوپای قطع شده شجاعانه در عملیات غرور آفرین مرصاد حماسه آفرید و به همراه رزمندگان همدان سد راه منافقان کوردل شد. 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه سردار سلگی دغدغه انقلاب و نیروهای انقلابی را داشت، افزود: وحدت و انسجام نیروهای انقلابی مهمترین هدف  ایشان بود و بسیاری از اوقات غصه‌دار تشتت‌ها و اختلافات بود.

وی گفت: سردار سلگی در فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هرگز به دنبال منافع شخصی نبود و هیچگاه دچار آفت‌های اخلاقی و سیاسی نشد و با سلامت زندگی کرد.

آیت الله شعبانی با اشاره به تغریظ ارزشمند رهبری معظم انقلاب بر کتاب " آب هرگز نمی‌میرد "و بیانات مهم ایشان در مورد سردار سلگی، اظهار داشت: این تعابیر رهبری معظم انقلاب نشان دهنده این است که معظم له با مطالعه این کتاب عظمت‌ها و یژگی‌های ارزشمندی از این شهید گرانقدر را دیده‌اند.

وی با تاکید بر  اینکه امثال میرزا محمد سلگی‌ها هرگز نمی‌میرند و برای همیشه زنده‌اند، گفت: ایشان "احیاء عند ربهم یرزقون" هستند.

امام جمعه همدان با تسلیت شهادت این سردار گرانقدر به مقام معظم رهبری ، خانواده و همرزمان شهید گفت: امیدورام خداوند ایشان را با اولیاء الهی مهشور فرماید.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان شهادت سردار "میرزا محمد سلگی" را تسلیت گفت

 سردار مظاهر مجیدی در پیامی شهادت سردار "حاج‌میرزا محمد سلگی" از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و راوی کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است

درود خدا بر آن شهید والا مقام و مجاهد فی سبیل الله که عمر پر برکت خود را در سایه سار قرآن و اهل بیت(ع) به مجاهدت و دفاع از مکتب علوی و فاطمی سپری کرد.

جانباز سرافراز، سردار «حاج میرزا محمد سلگی» بعد از سال‌ها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدان‌‏های مبارزه و جهاد و آرزوی شهادت در راه خدا و تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از جانبازی در این راه مقدس، نام خود را در لوح زرین مجاهدان شهید فی سبیل الله جاودانه ساخت و شهادت تنها پاداشی بود که می‌توانست شایسته فداکاری‌ها و مجاهدت‌های خالصانه ایشان باشد.

اینجانب ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت این مجاهد عالیقدر به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مردم شهیدپرور استان همدان و خانواده محترم ایشان، از ساحت اقدس ربوبی علو درجات در جوار اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) برای این سردار عزیز خواهانم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام