تازه های سایت

کد مطلب: 40343
11. بهمن 1398 - 12:50
امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان تأکید کرد که در شرایط فعلی گزینه اول، دوم و سومش ادامه حضور در این تیم اصفهانی است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل فولاد خوزستان در هفته هجدهم لیگ برتر اظهار داشت: باید به تیم استقلال و شهر خودرو تبریک بگویم که با وجود تمام مشکلاتی که برای آنها ایجاد کردند با درایت به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا رسیدند. اکنون چهار نماینده شایسته در لیگ قهرمانان آسیا داریم و امیدوارم همه ما به امید حق نمایندگان خوبی برای کشورمان باشیم. با صعود بااقتدار دو تیم کشورمان آنها نشان دادند که نمایندگان ایران چقدر شایسته و سختکوش هستند.

وی در ادامه افزود: در بازی قبلی که آنالیز کردیم، حیف بود که با چیزی حدود ۵۵۰ پاس و بیش از ۷۰ درصد پاس صحیح و مالکیت توپ ۵۷ به ۴۳ و هشت موقعیت گل، آن هم مقابل تیمی که رفت و برگشت استقلال را برده است و تراکتور را شکست داده و موقعیتی روی دروازه ما نداشت، پیروز نشویم. ما از دقیقه ۲ تا دقیقه ۹۴ موقعیت داشتیم، اما نتوانستیم به پیروزی برسیم. فوتبال ما را تنبیه کرد که آنهم به خاطر بی‌دقتی خودمان بود.

سرمربی سپاهان یادآور شد: بازی فردای ما مقابل فولاد هم سخت است. آنها فوتبالی بسته بازی می‌کنند و چشم به ضدحمله‌ها دارند. نکونام یک کپی از کی‌روش برداشته است که فوتبال را به عقب می‌برد و چشم به ضد حمله‌ها دارد. البته ما هم سپاهان هستیم و در زمین خودمان بازی می‌کنیم. دو سه بازیکن مصدوم داریم که اگر به جمع‌مان اضافه شوند، چیدمان ما راحت‌تر خواهد شد. در بازی قبل با یک مدافع وسط تخصصی بازی کردیم و مجبور شدیم شایان مصلح را به دفاع وسط بیاوریم و تیم با ترکیب کامل به میدان نرفت، البته خوب هم بازی کرد.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: فردا بازی سختی داریم و فولاد یک مربی خوب، جوان و باانگیزه دارد. آنها بازیکنان خوبی هم برای نیم‌فصل دوم جذب کرده‌اند و شاید تنها مشکل فعلی‌شان این باشد که از شرایط مسابقه دور بودند. در مجموع امیدوارم یک بازی خوب باشد و دنبال این باشیم از زیبایی‌های فوتبال لذت ببریم. بعضاً می‌بینید توپ شوت می‌زنیم و از بالای دروازه می‌رود، اما یکی خودش را به زمین می‌اندازد. منظورم به بازی فردا نیست، بازی‌های قبلی را می‌گویم. امیدوارم به سمتی برویم که قشنگی فوتبال را ببینیم. در همه جای دنیا قوانین را عوض می‌کنند که فوتبال گل داشته باشد و وقتی فوتبال گل داشته باشد تماشاگر و اسپانسرها می‌آیند. امیدوارم فوتبال قشنگی خودش را داشته باشد. امتیاز گرفتن یک بحث است و زیبایی هم بحث خودش را دارد. امیدوارم فردا بازی خوبی را ببینیم. به نظر می‌رسد زمین هم شرایط خوبی پیدا کرده و امیدوارم زمین اجازه بدهد بازی زیبایی را انجام دهیم.

قلعه‌نویی یادآور شد: هر جا بودم با همه وجود و با افتخار کار کردم. روزی تقریباً نیم‌فصل لیگ بود که به استقلال اهواز رفتم و وسط‌های نیم‌فصل دوم استقلال تهران با تماس گرفت که شفیع‌زاده و رمضانی شاهد هستند. با اینکه تیم را من نبسته بودم و در حال سقوط بودیم، گفتم درست است که من این تیم را نبستم، اما اخلاقاً درست نیست در این شرایط تیم را رها کنم و بروم.

وی ادامه داد: روزی در ذوب‌آهن تمرین می‌کردم که فردی به نام میلاد آمد. شاید بعد از آمدن به سپاهان دو بار او را دیدم. او درباره مشکلات سپاهان با من صحبت کرد که گفتم الان اینجا محل تمرین ذوب‌آهن است و او فقط به‌عنوان یک سپاهانی با من درد و دل کرد که یک تیم مردمی است و بوجه خوبی دارد. آن سال سپاهانی‌ها شش بازیکن خارجی گرفته بودند. رُک بگویم که بودجه تیم فوتبال سپاهان کمتر از چهار تیم است و شاید ۵۰ درصد بودجه سه تیم هم نمی‌شود و شاید با یک تیم یکسان باشیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان یادآور شد: خلاصه این را بگویم که فصل که تمام شد و خوشبختانه با اقتدار ذوب‌آهن تیم دوم شد و جایگاه خوبی به دست آوردیم و راهی آسیا شدیم و یک بازی را هم بردیم، میلاد آمد و با من صحبت کرد. گفتم اگر تیم چهاردهم دست من بود، آن تیم را رها می‌کردم و تیم دوم جدول را می‌گرفتم، کم‌لطفی بود، اما تیم دوم (ذوب‌آهن) را رها کردم و به تیم چهاردهم (سپاهان) آمدم. تمام مربیان دوست دارند در آسیا باشند، اما به خاطر سپاهان از آن گذشتم. همان‌طور که گفتم سپاهان از نظر بودجه‌ای نصف چهار تیم است، اما از همان سال اول راه‌مان را پیدا کردیم.

«این فصل با توجه به بودجه‌ای که داریم، خیلی جلو هستیم». قلعه‌نویی با بیان این جمله ادامه داد: می‌توان قراردادها را گرفت و دید که بسیار جلوتر از آن چیزی هستیم که باید باشیم. ما باید این مسیر را پنج ساله می‌آمدیم، اما سال دوم به نتیجه رسیدیم، اما دشمن زیاد داریم. سایت متریکا (آنالیز و آمار مسابقات فوتبال) سه تیم را شاخص قرار داده است و در سه شاخص مالکیت، ایجاد موقعیت و عدم دادن موقعیت به حریف تیم سپاهان اول است. در مالکیت توپ شهر خودرو اول بوده، اما در دو شاخص دیگر ما اول هستیم. فوتبال زیبا هم بازی می‌کنیم و در ایجاد موقعیت یک سر و گردن بالاتر از تیم‌های دیگر هستیم، اما با همین وجود کارشناسان با حب و بغض صحبت می‌کنند.

وی با بیان اینکه روزی برای سپاهان با عشق معامله کردم، خاطرنشان کرد: روزی تیم تراکتور را پنجم جدول و روزی یازدهم جدول تحویل گرفتم. استقلال را در رتبه‌های سیزدهم و یازدهم تحویل گرفتم و این سپاهان هم که همیشه جزو چهار پنج تیم بالای جدول بود را چهاردهم تحویل گرفتم. همیشه کار سخت را انجام دادم و از خواسته‌های خودم گذشت کردم. برخی به خاطر پول می‌آیند، اما من اگر به استقلال و تراکتور رفتم، برای پول نبوده است. در سپاهان هم به خاطر عشقم آمدم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره بحث حضورش در تیم ملی گفت: برای تیم ملی یک بار با من صحبت شد و جلسه‌ای داشتیم. این افتخار مجموعه و هواداران سپاهان است که تیمی که تا یک سال و نیم گذشته شرایط خوبی نداشته، اکنون مربی‌اش گزینه تیم ملی است. البته این را گفته‌ام که گزینه اول، دوم و سوم من سپاهان است. با این حال بالاخره بحث تیم ملی مطرح شده و چون بحث ملی است، گفتم که در این خصوص با مدیران باشگاه سپاهان و مدیران کارخانه صحبت کنند. البته آنها ابتدا می‌خواستند نظر من را بدانند و نگذاشتند مسئله باز شود و پس از آن با باشگاه صحبت کردند. سپاهان هم باید به خودش ببالد که سرمربی تیمش گزینه سرمربیگری تیم ملی است.

قلعه‌نویی با بیان اینکه نظر شخصی‌اش را مطرح کرده است، اظهار داشت: گاهی وقتی به تهران هم که می‌رفتم، تمام فکر و ذکرم سپاهان بود. برای تقویت سپاهان پیش استاندار هم رفته‌ام. در تمام این سال‌ها پیش کسی نرفته بودم، اما پیش آقای رضایی، استاندار اصفهان رفتم و برای جذب یک بازیکن و آنهم به خاطر شرایط سپاهان خواهش کردم. استاندار هم مرد بسیار بزرگی است که هم به فکر مجموعه ورزش اصفهان است و با آن شرایط دنبال کار سپاهان هم بود. دنبال این بودم که تیم خودم را تقویت کنم و سه بازیکن خوب در نیم‌فصل گرفتیم که دو بازیکن جایگزین بودند. بسیار خوشحالم که تیمی را درست کردیم که تا دو الی سه سال آینده از نظر شرایط سنی و فنی می‌تواند نماینده خوبی برای اصفهان باشد.

بیشتر بخوانید:
 

انتقاد تابش از رفتار فدراسیون فوتبال به خاطر مذاکره با قلعه نویی

سرمربی تیم فوتبال سپاهان یادآور شد: همان‌طور که گفته شد در هفته گذشته برای هدایت تیم ملی مذاکره کرده‌ایم، ولی من گفتم که گزینه اول, دوم و سومم سپاهان است. با این حال اگر فدراسیون با باشگاه سپاهان به توافق برسد, هر چه خیر باشد، همان می‌شود. یعنی این کار به عهده مدیران گذاشته شده است.

وی درباره اینکه آیا باشگاه‌ سپاهان نیز می‌تواند مانند استقلال و پرسپولیس که از اسطورهای‌شان (فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی) استفاده کرده‌اند, از محرم نویدکیا و هادی عقیلی استفاده کند, گفت: درباره نویدکیا باید بگویم, روزی که من مسئولیت سپاهان را قبول کردم, دو بار با نویدکیا صحت کردم و یک بار نیز جلسه‌ای با حضور ایشان برگزار شد. من از او خواهش کردم که آقای نویدکیا, بیا یک سال, یک سال و نیم در کنار سپاهان تجربه کسب کن و بعد این پرچم را خودت بگیر تا سپاهان به مشکل نخورد و به او گفتم که من اینجا میهمان هستم.

قلعه‌نویی در ادامه یادآرو شد: زمانی که مربی تیم ملی بودم و به قطر رفته بودیم, نمایندگانی از باشگاه السد آمدند و من و افشین پیروانی را به محل باشگاه‌شان بردند. من یک سال در السد بازی کردم و دو جام در آن سال کسب کردیم. ما را با تشریفات به ساختمان جدید باشگاه بردند و به ما گفته شد که شما جزو بنیان‌گذاران باشگاه السد هستید. الان نیز من سه چهار سال برای سپاهان زحمت کشیده‌ام، اما وقتی اسم محرم نویدکیا به میان می‌آید, من خودم را میهمان می‌دانم.

سرمربی سپاهان اضافه کرد: من به محرم گفتم با توجه به اینکه هافبک بوده‌ای و باهوش هستی, در کنار تیم باش و تجربه کسب کن و در کنارش کلاس‌های مربیگری را هم برو، اما او به حرف من گوش نکرد. به طور مثال الان اگر محرم در تیم بود, انتقال من به تیم ملی یک افتخار برای سپاهان بود و دیگر مشکلی هم به وجود نمی‌آمد. اگر محرم می‌خواهد سرمربی شود باید ابتدا تجربه‌ای کسب کند و اگر بخواهد به یکباره نفر اول باشد کار سخت می‌شود. من خودم از تیم‌های رده پایین کارم را شروع کردم. محرم برای سرمربیگری باید تجربه کسب کند, که در این مدت می‌توانست در کنار تیم ما باشد، اما خودش این پیشنهاد را قبول نکرد, حالا اینکه در ذهن او چه می‌گذرد را باید از خودش سؤال کنید.

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام