تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 39744
17. آذر 1398 - 8:19
دبیر انجمن رفتگران طبیعت همدان گفت: با همکاری اداره‌کل محیط‌زیست استان، انجمن رفتگران طبیعت و کمیته حمایت از محیط‌زیست، بذر بلوط در سه هکتار از اراضی گیان نهاوند کاشته‌شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، زهرا طهماسبی در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ۶۰ تن از دوستداران محیط زیست با حضور و مشارکت در این طرح اقدام به کاشت بذر بلوط در منطقه گیان نهاوند کردند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه جنگل گیان نهاوند ادامه جنگل بلوط زاگرس است کاشت بلوط در این منطقه به منظور احیای آن، پیشنهاد و اجرا شد.

دبیر انجمن رفتگران طبیعت همدان اظهار داشت: دوستداران طبیعت در قالب تیم های ۲ نفره تقسیم بندی شده و یکی از آنها اقدام به حفر و کندن زمین به عمق ۱۵ سانتیمتر و نفر دوم اقدام به قرار دادن بذر در دل خاک می کرد.

طهماسبی گفت: نهاوند زادگاه بلوط است و در صورت کاشت آن در این منطقه، زمینه رویش این گونه وجود  دارد.

وی با بیان اینکه در منطقه آلمابلاغ اسدآباد نیز گونه ارژن و بادامک کاشته شد، اضافه کرد: انجمن رفتگران طبیعت برای ششمین سال پیاپی طرح جنگلانه را اجرایی کرده و در سال های گذشته نیز اقدام به کشت بذر در ملایر و آلمابلاغ اسدآباد کرده است.

دبیر انجمن رفتگران طبیعت همدان اظهار داشت: در هر منطقه گونه مخصوص و بومی منطقه کاشته می شود و از کشت گونه مهاجم طبیعت پرهیز می شود.

طهمابی بیان کرد: پس از کاشت بذر روند رشد آن نیز پیگیری می شود چرا که برخی مواقع چرای دام در این مناطق موجب هدر رفتن تلاش دوستداران طبیعت می شود.

 امسال در یک هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی این استان درختکاری و بذرکاری صورت گرفته است.

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین