تازه های سایت

کد مطلب: 39437
22. آبان 1398 - 10:12
رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان نهاوند گفت: در حال حاضر ۲۰ مرکز فنی و حرفه‌ای آزاد زیر نظر این مجموعه به آموزش رشته‌های مختلف مشغول هستند.

به گزارش پایگاه خبری گرو،احدالله ترکمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار کرد: به منطور زیر پوشش قرار دادن آموزش به تعداد بیشتری از روستاییان علاوه بر آموزش از طریق واحدهای سیار، آموزشگاه‌های آزاد در سطح برخی از روستاهای بزرگ شعبه دایر کرده و در زمینه صنایع دستی، آرایشگری و رایانه دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنند.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی برای بانوان روستایی خبر داد و افزود: در نیمه نخست امسال در پنج روستای شهرستان پنج دوره آموزشی برگزار شد که در این دوره‌ها ۶۸ نفر شرکت کردند.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان نهاوند گفت: البته برگزاری رشته‌های مهارت‌آموزی بانوان در مناطق روستایی متناسب با نیاز آنها انجام می‌شود که رشته‌های تابلوبافی، قالیبافی، صنایع دستی، نازک‌دوزی زنانه و شلواردوزی از مهمترین این رشته‌ها بوده است.

وی آموزش بانوان را یکی از راهکارهای توانمندسازی آنها و کمک به اقتصاد خانوار عنوان کرد و افزود: با توجه به نقش بانوان در اقتصاد خانواده، آموزش‌های مهارتی علاوه بر توانمندسازی آنها راهی برای تحکیم بنیان خانواده به حساب آید.

ترکمان در پایان گفت: با توجه به اینکه پس از پایان هر دوره آموزشی گواهینامه برای شرکت‌کنندگان صادر می‌شود اما آنها می‌توانند با ارائه گواهینامه وام اشتغالزایی از مراکز ذیربط تسهیلات دریافت کنند.

انتهای پیام/ 3140/

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان