تازه های سایت

کد مطلب: 39261
9. آبان 1398 - 8:49
رئیس اداره جهاد کشاورزی نهاوند گفت: امسال توسط کشاورزان نهاوندی بیش از ۲ هزار تن محصول کدوحلوایی برداشت می‌شود که به مصرف شهرستان می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی کمالی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در شهرستان نهاوند بیش از ۳۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی آبی وجود دارد و سالانه محصولات مختلفی توسط کشاورزان از این اراضی برداشت می‌شود.

وی ادامه داد: کشت گیاه کدوحلوایی یکی از محصولاتی است که در شهرستان نهاوند توسط کشاورزان انجام می‌شود و الآن فصل برداشت این محصول پاییزی است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی نهاوند گفت: محصول کدو در فصل بهار کشت می‌شود و ازجمله کشت‌های کم آب بر است و برای کشاورزان به‌صرفه است.

وی بیان داشت: حدوداً بیش از ۳۲ تن در هر هکتار کدوحلوایی توسط کشاورزان نهاوندی برداشت می‌شود و کار برداشت این محصول از مهرماه شروع‌شده و تا اواسط آبان ادامه دارد.

کمالی نژاد گفت: امسال حدود ۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی نهاوند به کشت کدوحلوایی اختصاص‌یافته است و بیش از ۲ هزار تن محصول برداشت می‌شود.

وی بیان داشت: روستای دو چشمه نهاوند از اصلی‌ترین مراکز پرورش این محصول است که بیشترین سطح زیر کشت را به خود اختصاص داده است و محصول خود را در بازار شهرستان عرضه می‌کند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی نهاوند در پایان گفت: کدوحلوایی ازجمله مواد غذایی پرطرفدار در شهرستان نهاوند است که طبق گفته کارشناسان خواص دارویی و غذایی بسیار خوبی دارد.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام