تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 39104
25. مهر 1398 - 19:02
رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند:
همایش جاماندگان از اربعین در نهاوند برگزار می‌شود
رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند گفت: هم‌زمان با روز اربعین حسینی همایش جاماندگان از پیاده‌روی اربعین حسینی در شهر نهاوند برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسی محبی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: اربعین حسینی نماد عظمت و حقانیت حرکت امام حسین (ع) و جلوه‌ای از شکوه و عشق و ارادت مردم مؤمن به ساحت مقدس ائمه اطهار است.

وی اظهار داشت: این اجتماع میلیونی و باشکوه بار دیگر نشان می‌دهد که امام حسین در قلب مسلمانان و آزادی خواهان جهان قرار دارد و دشمنان اسلام باید بدانند که راه امام حسین (ع) ادامه دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند افزود: هرساله در ایام اربعین مردم مؤمن و خداجوی نهاوند با برپایی موکب‌های عزاداری ارادت خود را به سیدالشهدا نشان می‌دهند و به زائران اربعین خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی ادامه داد: خیلی از کسانی که امسال در موکب‌های نهاوند به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند دوست داشتند که در اجتماع عظیم جهان اسلام حضور پیدا کنند ولی به دلیل حجم زیاد زائران عبوری از شهرستان نهاوند در موکب‌ها به خدمت‌رسانی شبانه‌روزی اقدام کردند.

محبی اظهار داشت: امسال نیز به‌رسم هرساله و برای اینکه کسانی که موفق نشدند اربعین در کربلا حضور یابند مراسم راهپیمایی جاماندگان از اربعین در شهرستان نهاوند برگزار می‌شود.

وی گفت: این مراسم روز شنبه هم‌زمان با اربعین حسینی از ساعت ۱۰ صبح از مقابل مسجد شهید حیدری به سمت مصلا نماز جمعه برگزار می‌شود.

رئیس تبلیغات اسلامی نهاوند افزود: در این مراسم عزاداران با زائران حرم حسینی هم‌نوا می‌شوند و با سینه‌زنی و نوحه‌خوانی مداحان عزاداری می‌کنند.

وی اظهار داشت: این مراسم با همکاری هیئت رزمندگان اسلام شهرستان برگزار می‌شود و عزاداران در این مراسم از سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر جعفر انواری بهره‌مند خواهند شد.

محبی در پایان گفت: همچنین عزاداری دهه آخر ماه صفر نیز با حضور روحانیون مستقر در مناطق شهری و روستایی نهاوند برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام