تازه های سایت

کد مطلب: 38941
12. مهر 1398 - 9:36
مدیر جهاد کشاورزی نهاوند گفت: کشاورزان نهاوندی امسال بیشترین میزان تولید دانه آفتابگردان در استان همدان را با تولید ۸۰۰ تن به خود اختصاص دادند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی کمالی نژاد مدیر جهاد کشاورزی نهاوند در گفت‌وگو با خبرنگارما؛ گفت: در شهرستان نهاوند در کنار برداشت محصولات باغی و زراعی تولید دانه‌های روغنی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار داشت: در سال زراعی جاری ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی نهاوند به کشت آفتابگردان اختصاص‌یافته است که بیشترین میزان در سطح استان است.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند افزود: این کشت به علت کم آب بر بودن و کم‌هزینه بودن موردتوجه کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: امسال پیش‌بینی می‌شود ۸۰۰ تن دانه روغنی آفتابگردان در شهرستان نهاوند تولید و به بازار مصرف و کارخانه‌های روغن‌کشی منتقل شود.

کمالی نژاد گفت: در نهاوند دو نوع آجیلی و روغنی دانه آفتابگردان تولید می‌شود که نوع آجیلی آن به مصرف داخل و شهرهای اطراف می‌رسد.

وی بیان داشت: خوشبختانه با توجه به وجود کارخانه روغن در نهاوند نوع روغنی آن نیز برای روغن‌کشی به این کارخانه روغن منتقل می‌شود و برای فروش آن مشکلی نیست.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند افزود: دانه آفتابگردان در بهار کشت و در پاییز برداشت می‌شود و در هر هکتار بیش از ۲ تن برداشت می‌شود.

وی اظهار داشت: از ضایعات این کشت نیز برای خوراک دام استفاده می‌شود.

کمالی نژاد در پایان بابیان اینکه تولید امسال در نهاوند ۳۰ درصد بیشتر از سال گذشته است، گفت: بیش از ۴۰ درصد هر دانه آفتابگردان به روغن تبدیل می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

نا امیدی مردم از اداره جهاد.چرا جهاد کشاورزی نهاوند جشن برداشت برند میوه ها ومحصولات نهاوند را نمی گیرد؟ واقعا چرا! ۱-سیب۲-هلو۳-انگور۴-گردو۵-خیار۶-گوجه۷-آفتابگردان۸-کلزا۹-زعفران.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس