تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38855
4. مهر 1398 - 8:15
مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند خبر داد
اهدای اعضای بدن جوان ۳۳ ساله نهاوندی
مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: در اقدامی خیرخواهانه اعضای بدن جوان 33 ساله نهاوندی برای پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مومنعلی دارابی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: با اقدام خداپسندانه خانواده مرحوم رحیم همتی نیا اعضاء بدن این جوان ۳۳ ساله نهاوند به تعدادی بیمار نیازمند اهداء شد.

وی اظهار داشت: این جوان ساکن روستای گنبد کبود شهرستان نهاوند بود که براثر حادثه در حین شنا دچار ضربه‌مغزی شده و دریکی از بیمارستان‌ها تهران بستری می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: پس از صحبت با اعضای خانواده وی در خصوص پیوند اعضا با رضایت کامل خانواده وی و پس از مراحل مربوط به تأیید مرگ مغزی، تحت عمل جراحیِ برداشت اعضا قرار گرفت.

وی با تقدیر از اقدام خانواده همتی نیا اظهار داشت: با این اقدام خیرخواهانه و کار بزرگ عمر دوباره‌ای به تعدادی بیمار نیازمند پیوند عضو بخشیده شد.

دارابی گفت: تاکنون در شهرستان نهاوند بیش از ۱۷ مورد مرگ مغزی منجر به اهدای عضو انجام‌شده است.

وی بیان داشت: هم‌اکنون شمار زیادی از بیماران نیازمند پیوند عضو در فهرست انتظار به سر می‌برند و به‌سختی هزینه‌ها و رنج بیماری را تحمل می‌کنند و این در حالی است که خداوند با فرصت دادن به برخی افراد برای بخشیدن حیات دوباره به این بیماران لذت شیرین بخشی را نصیب آن‌ها می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: باید در مورد پیوند اعضا فرهنگ‌سازی شود که در این زمینه برنامه‌هایی انجام‌شده است و در چندین نوبت برای همشهریان متقاضی کارت اهدای عضو صادرشده است تا مشکلات بیماران نیازمند در این بخش مرتفع شود.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان