کد مطلب: 38762
27. شهريور 1398 - 16:50
دفتر موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت استان همدان با صدور بیانیه‌ای از توجه و عنایت آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه در بررسی مطالبات مردمی درباره مسائل و مشکلات و ضرورت‌های استان همدان تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، دفتر موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت استان همدان با صدور بیانیه‌ای از توجه و عنایت آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه در بررسی مطالبات مردمی درباره مسائل و مشکلات و ضرورت‌های استان همدان تقدیر و تشکر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

«دستگاه قضا در چشم مردم باید در «انتصابات، احکام، گفتار و رفتار» دارای «حکمت» باشد» رهبر معظم انقلاب اسلامی

در شرایطی که ملت عزیز ایران اسلامی از یک سو با  توطئه‌ها و فشارهای سنگین دشمنان خارجی و اذناب داخلی آن‌ها و از سوی دیگر با سهل‌انگاری و تقصیر برخی از مسئولان و مدیران اجرایی و غیر اجرایی روبرو هستند و بار سنگین مشکلات عدیده‌ای نظیر گسترش دامنه نفوذ بیگانگان در برخی مجاری و مصادر امور و نیز فشارهای ناشی از تحریم، تورم و گرانی‌های افسار گسیخته را به احترام نظام اسلامی و ارزش‌های دینی – انقلابی تحمل می‌کنند، متاسفانه شاهد فساد در برخی بخش‌های اداری، اقتصادی و حتی نظارتی هستيم.

در چنين شرايطي نقطه اتکای مردم وفادار به انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل و شهیدان گرانقدر، راهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) و چشم امید دوختن به تصمیمات و اقدامات عادلانه و انقلابی دستگاه قضایی است.

توصیه‌ها و مطالبات مقام معظم رهبری نیز عمدتا متوجه مسئولان در بخش‌های اجرایی، تقنینی و قضایی است که متاسفانه در اوضاع و احوال کنونی امید چندانی به اعمال نظارت انقلابی مجلس محترم و یا مجاهدت جدی دولت محترم برای حل مشکلات مردم و سامان دادن به امور و اجرای عدالت مد نظر امام و رهبری و در شأن مردم متدین نیست و همه نگاه‌های امیدوار متوجه دستگاه قضایی است.

مردم دارالمومنین و دارالمجاهدین استان همدان همواره در صحنه‌های مختلف دینی و انقلابی حضور موثری داشته‌اند و به همین دلیل انتظار و توقع دارند مسئولان و خدمتگزاران آن‌ها نیز در همین تراز نسبت به اصول، مبانی و احکام دینی آشنا و پایبند باشند. در مقاطع مختلف و اتفاقات گوناگون ثابت شده است که در استان همدان به دلیل حساسیت و توجه بالای مردم، مسائلی همچون اشرافی‌گری و یا کوتاهی در ایفای مسئولیت‌های قانونی به‌ویژه در حوزه برخورد با مفاسد اداری و اقتصادی قابل تحمل نبوده و نیست. ان شاء‌الله با اهتمام هر چه بیشتر مسئولان و استمرار مجاهدت‌های مردمی این روحیه همچنان ساری و جاری خواهد ماند و به لطف خدا در سایر موضوعات و حتی نقاط دیگر میهن اسلامی بسط و گسترش خواهد یافت. بدون شک دقت و توجه در نحوه رفتار مدیران قبلی و ارزیابی مردم از عملکرد آن‌ها و نیز سرنوشت و نتیجه حاصله می‌تواند به‌عنوان چراغ راه مسئولان و خدمت‌گزاران بعدی باشد. 

اعضای موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت استان همدان از توجه و عنایت حضرت آیت الله رئیسی ریاست محترم قوه قضاییه در بررسی مطالبات مردمی درباره مسائل و مشکلات و ضرورت‌های استان تقدیر و تشکر به‌عمل می‌آورد. ضمن ابراز مسرت از انتصاب جناب آقای دکتر عدالت‌خواه، امید است ایشان در پاسخگویی به مطالبات عدالت‌خواهانه مردم متدین و انقلابی استان و نیز اجرای هر چه دقیق‌تر برنامه‌های ریاست محترم قوه قضائیه و عمل به فرامین مقام معظم رهبری و در اجرای هر چه بهتر رسالت قانونی خویش در مبارزه با ظلم، فساد و تبعیض به‌منظور تحقق عدالت بیش از پیش موفق باشند.

دفتر موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت استان همدان وظیفه ملی و دینی خویش می‌داند در پیگیری مطالبات مردمی و فرمایشات مقام معظم رهبری همچنان محکم و مصمم در صحنه عمل حضور داشته و در همین راستا یاری‌گر بی‌منت مدیران و مسئولان دلسوز باشد. ان‌شاءالله

والعاقبه للمتقین 

دفتر موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت استان همدان

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام