تازه های سایت

کد مطلب: 38402
29. مرداد 1398 - 14:48
سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند با بیان اینکه تاکنون 3 هزار و یکصد تن کلزا در نهاوند برداشت شده است گفت: این میزان محصول از یک‌هزار و 642 هکتار برداشت شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی کمالی‌نژاد از خرید گندم توسط مراکز خرید این شهرستان خبر داد و افزود: از اوایل تیرماه تاکنون 42 هزار و 500 تن محصول گندم تحویل دو مرکز خرید گندم شده است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان فصل برداشت به 45 هزار تن برسد که در مقایسه با سال گذشته با کاهش مواجه بوده است.

سرپرست جهاد کشاورزی نهاوند در خصوص برداشت کلزا نیز گفت: تاکنون در سطح استان 5 هزار و 929 تن کلزا برداشت شده که از این میزان 3 هزار و یکصد تن مربوط به نهاوند است که از یک‌هزار و 642 هکتار زمین زیر کشت برداشت شده است.

قابل ذکر است در شهرستان نهاوند 70 هزار هکتار اراضی قابل کشت وجود دارد که بیش از 50 هزار هکتار آن زیر کشت محصولات زراعی و باغی قرار دارد.

شهرستان نهاوند به واسطه داشتن آب و هوای مساعد و بارش‌های مناسب از قطب‌های اصلی کشاورزی استان محسوب می‌شود که در بسیاری از محصولات تولیدی جایگاه اول تا سوم را داراست.

عمده‌ترین محصولات کشاورزی نهاوند شامل گندم، جو، کلزا، گشنیز، نخود و لوبیا، عدس، آفتابگردان، خیار و محصولات باغی آن نیز شامل سیب، گلابی، گردو، بادام، انواع آلو، زردآلو، هلو و شلیل، به و گیلاس است./فارس

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

سرپرست جدید شما مانند رئیس جهادقبلی نباشید_کشوری فکر کن نه استانی!

دیدگاه شما