تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38365
26. مرداد 1398 - 8:41
امام‌جمعه نهاوند گفت: توجه به پیام غدیر جهان اسلام را به وحدت و همدلی رسانده و دشمنان را وادار به عقب‌نشینی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی گفت: غدیر تنها یک واقعه تاریخی نیست بلکه اساس دین و کامل‌کننده آن است و درواقع رسالت همه پیامبران الهی با غدیر کامل شده و تعالی انسان‌ها با غدیر رقم می‌خورد.

وی افزود: یکی از دستاوردهای مهم واقعه غدیر مسئله امامت و ولایت است که در جامعه اسلامی نقش مهم و اصلی را ایفا می‌کند.

امام‌جمعه نهاوند بر اهمیت وحدت در جامعه اسلامی و مسلمین تأکید کرد و افزود: غدیر مبنای وحدت بین مسلمانان است که با بهره‌مندی از آن می‌توان وحدت را بین آن‌ها به وجود آورد.

وی گفت: انسان‌ها برای اینکه زندگی بهتری داشته باشند و بتوانند عدالت را بیشتر احساس کنند نیاز به اجرای پیام غدیر دارند و بر همین اساس غدیر مختص جهان اسلام نیست بلکه همه بشریت می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام مغیثی بابیان اینکه غدیر در رفع مشکلات مسلمانان نقش ارزشمندی دارد، گفت: اگر امت اسلامی با پیام غدیر آشنا شوند و آن را در زندگی خود به‌کارگیرند، با افزایش اقتدار چالش‌های پیش روی آنان برداشته می‌شود.

وی وحدت و همدلی را از دیگر پیام‌های غدیر ذکر کرد و گفت: آنچه امروز جهان اسلام از آن لطمه خورده تفرقه و جدایی است لذا توجه کردن به پیام غدیر می‌تواند جهان اسلام را به وحدت و همدلی رسانده و دشمنان را وادار به عقب‌نشینی کند.

امام‌جمعه نهاوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شاخص‌های انقلابی ماندن از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری ۵ شاخص عمده را برای انقلابی ماندن مطرح کرده اند که باید به این شاخص‌ها پایبند بمانیم تا بتوانیم هم در برابر آمریکا ایستادگی کنیم و هم کشور را به استقلال واقعی برسانیم.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به آزادی نفت‌کش ایرانی توسط بریتانیا، گفت: نقض قوانین بین‌المللی و توقیف نفت‌کش ایرانی و همچنین تحریم خدمه نفت‌کش توسط آمریکا و نهایتاً آزادی نفت‌کش ایران شکستی مفتضحانه برای آمریکا و انگلیس است.

وی افزود: آمریکا و اروپا همواره در طول تاریخ انقلاب اسلامی به ملت مظلوم ایران اسلامی ظلم و دشمنی روا داشته‌اند و اگر امروز اعتمادی به وعده‌ها و صحبت‌های دروغین آن‌ها نیست به سبب تجربه ۴۰ ساله انقلاب است.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به اینکه در گام دوم انقلاب باید بر توانایی خود بیش‌ازپیش تکیه کنیم، گفت: جوانان و نوجوانان ما در عرصه‌های مختلف برای کاهش و به حداقل رساندن وابستگی‌های موجود به صنعت نفت در حوزه اقتصاد باید ورود کنند و دولتمردان نیز بیش‌ازپیش به این مهم توجه داشته باشند.

دیدگاه شما

سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار