تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38357
26. مرداد 1398 - 8:11

به گزارش پایگاه خبری گرو، دادستان نهاوند مطالبه جدی از نیروی انتظامی جهت برخورد با افراد مخل نظم عمومی و استفاده کنندگان از سلاح سرد و گرم را مطرح نموده است.که متن دستور دادستان به شرح ذیل است:

با توجه به پرونده های قضایی اخیر پیرامون منازعات و درگیریهای منتهی به جرح و قتل در شهرستان مقرر میگردد:

1- به کلیه دارندگان سلاح گرم غیرمجاز و سلاح سرد اعم از قمه، قداره، شمشیر و نظایر آن به مدت یک هفته فرصت داده میشود تا نسبت به تحویل سلاح خود به نزدیکترین یگان انتظامی محل اقدام نمایند، در غیراینصورت مامورین انتظامی مکلفند ضمن شناسایی اشخاص مذکور در صورت ملاحظه بزه مشهود (حاملین، دارندگان و بکارگیرندگان) نسبت به دستگیری مرتکبین اقدام نمایند و در موارد غیر مشهود با دستور قضایی اقدام مقتضی جهت کشف سلاح و دستگیری متهم صورت گیرد. اقدام مشابه درخصوص اشخاص دارای سلاح مجاز که از آن در منازعات بکارگیری نمایند، جاری خواهد بود.

2- در صورتی که بکارگیری سلاح از سوی مرتکب جنبه عمومی داشته و به قصد جان و مال یا ارعاب مردم صورت گیرد و منتهی به ناامنی در جامعه گردد، مشارالیه به عنوان «محارب» شناخته خواهد شد.

3- مامورین انتظامی در صورت نیاز با رعایت قانون بکارگیری سلاح، جهت دستگیری مرتکبین اقدام خواهند نمود و مامورین مکلفند با حضور فوری در محل، نسبت به دستگیری کلیه افراد دخیل در نزاع اعم از معاونین و مباشرین اقدام نمایند. هر گونه منازعه با استفاده از هر نوع سلاح با مجازات اشد قانونی همراه خواهد بود.

4- شهروندان گرامی نیز به محض مشاهده یا اطلاع از موارد ذکر شده، سریعاً به مراجع اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی گزارش فرمایند.
 
دادستانی شهرستان نهاوند

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس