تازه های سایت

کد مطلب: 38012
15. تير 1398 - 8:21
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی خواستار ایجاد منطقه گردشگری طبیعی در منطقه حفاظت شده ملوسان این شهرستان شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا در حاشیه سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور، اظهار کرد: شهرستان نهاوند با مساحت یک هزار و ۵۳۴ کیلومترمربع دارای بیش از ۱۸۰ هزار نفر جمعیت است.

وی ادامه داد: شهرستان نهاوند یکی از مناطق کم‌نظیر گردشگری غرب کشور است که ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و از مصادیق آن می‌توان به وجود ۱۳ سراب بکر و طبیعی اشاره کرد.

نماینده مردم نهاوند بیان کرد: طی سه سال گذشته در استان همدان و شهرستان نهاوند اقدامات خوبی در حوزه‌های مختلف صورت گرفته و امروز استان به یک کارگاه عمرانی تبدیل‌شده است.

وی با اشاره به نبود منابع و تحریم‌های ظالمانه، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های مسئولان استان و شهرستان طی این مدت ۶ پروژه عمرانی با ردیف اعتبار ملی تعریف‌شده که نشان از همت و همدلی مسئولین استان و شهرستان دارد.

بهرام نیا تصریح کرد: همچنان که اشاره شد شهرستان نهاوند دارای مناطق بکر گردشگری که می‌تواند در راستای توسعه و رونق اقتصادی استان و شهرستان مفید واقع شود.

وی خطاب به رئیس سازمان محیط زیست ادامه داد: منطقه محافظت‌شده ملوسان که دارای گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری است یکی از ظرفیت‌های مهم شهرستان در راستای جذب گردشگر محسوب می‌شود لذا تقاضا داریم با توجه به اینکه شهرستان نهاوند به‌نوعی از کاروان توسعه عقب‌مانده است در خصوص تعریف منطقه ملوسان به‌عنوان منطقه گردشگری طبیعی دستورات لازم را صادر کنید./مهر

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام