تازه های سایت

کد مطلب: 37939
5. تير 1398 - 8:32
فرماندار نهاوند گفت: باید همه مدیران برای جذب اعتبارات تلاش کنند و در این زمینه باکسی تعارف نداریم و نباید به خاطر ضعف یک مدیر کار مردم روی زمین بماند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مراد ناصری در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان نهاوند گفت: باید امسال برای جذب اعتبارات آمادگی کامل داشته باشیم و همه باید تلاش کنند.

وی اظهار داشت: طبق قانون پروژه جدید نباید تعریف شود و باید تمرکز را برای حل مشکلات پروژه‌های نیمه‌کاره بگذاریم.

فرماندار نهاوند در خصوص عدم ارسال طرح‌ها توسط برخی ادارات به دبیرخانه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان گفت: مدیرانی که برنامه و طرح‌های حوزه مدیریتشان را اعلام نکردند دیگر لازم نیست اعلام کنند.

وی بیان کرد: 85 درصد اعتبارات دستگاه‌ها خارج از شهرستان است و ۱۵ درصد مربوط به استان است و مدیری که نتواند اعتبار استانی جذب کند قطعاً در جذب اعتبارات ملی ناتوان خواهد بود.

ناصری گفت: باید همه مدیران تلاش کنند و در این زمینه باکسی تعارف نداریم و نباید به خاطر ضعف یک مدیر کار مردم روی زمین بماند.

وی ادامه داد: شورای برنامه‌ریزی استان همدان باهدف تقسیم اعتبارات در هفته آینده تشکیل می‌شود و سپس در شورای برنامه‌ریزی شهرستان در خصوص اعتبارات و طرح‌ها تصمیمات لازم گرفته می‌شود.

فرماندار نهاوند افزود: باوجود شرایط سخت اعتباری در سال گذشته ۵۲ درصد تخصیص داشتیم که نشانه خوبی است و امسال هم باید ادامه داشته باشد‌.

وی گفت: شیطنت‌های نظام استکباری و اقدامات رئیس‌جمهور دیوانه امریکا در سال گذشته همه‌ی کاری بود که می‌توانستند انجام دهند ولی کاری از پیش نبردند و به یاری خدا امسال شرایط اعتباری بهتر خواهد شد چون دشمن دیگر نقشه‌ای نمانده که اجرا نکرده باشد.

ناصری با اشاره به سند تحول توسعه شهرستان گفت: برای اجرایی کردن این سند باید از همه ظرفیت‌ها به‌خصوص ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده شود که با تقسیم‌کار فعالیت‌ها بین دانشگاه‌های مختلف تقسیم‌شده است.

وی ادامه داد: هر هفته در این خصوص در دانشگاه‌ها جلسه برگزار خواهد شد تا بر اساس ۸ شاخص تعریف‌شده در این سند درزمینهٔ های کشاورزی، صنعت، گردشگری و ...بتوانیم بسترهای توسعه را فراهم کنیم.

فرماندار نهاوند گفت: باید بستر را برای ورود سرمایه‌گذار فراهم کنیم مثلاً درزمینهٔ گردشگری باید برند سازی کنیم چون ظرفیت‌های زیادی داریم و باید با استفاده از دانشگاه‌ها و پای‌کار آوردن انها از این ظرفیت‌ها در جهت توسعه شهرستان بهره ببریم.

در ادامه این جلسه جلیل مهر پویا معاون سازمان برنامه‌وبودجه استان همدان و دبیر کمیته برنامه‌ریزی نهاوند در استان گفت: نهاوند بیشترین تخصیص با بالاترین میانگین استانی را در سال ۹۷ داشته است.

وی گفت: اعتبارات شهرستان نهاوند در سال گذشته 52 میلیارد تومان بوده است که بیش از 52 درصد تخصیص‌یافته است.

مهر پویا افزود: این اعتبارات در قالب بیش از ۷۰ طرح عمرانی، خدماتی، کشاورزی بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام