تازه های سایت

کد مطلب: 3728
7. آبان 1391 - 6:12
به گزارش گرو این کاروان دومین گروه از دانش آموزان سال دوم متوسطه است که با ظرفیت هشت دستگاه اتوبوس همراه بامربیان و راویان به سرزمین های نور و ایثار و شهادت اعزام شدند.

فرمانده سپاه ناحیه  نهاوند گفت: این کاروان دومین گروه از دانش آموزان سال دوم متوسطه است که با ظرفیت هشت دستگاه اتوبوس همراه بامربیان و راویان به سرزمین های نور و ایثار و شهادت اعزام شدند.
مرتضی خراسانی اظهار داشت: تا پایان سالجاری مجموعا دو هزارو 300 دانش آموز این شهرستان طی شش مرحله تحت عنوان ˈکاروانهای راهیان نورˈ به مناطق جنوب اعزام می شوند که سه گروه آنها را دختران و سه گروه را پسران تشکیل می دهند.
وی گفت: : این دانش آموزان به همراه 100 نفر از مربیان پرورشی،مربیان آموزش دفاعی و معلمان تازه استخدام شده به مدت سه روز از مناطق عملیاتی شلمچه ،منطقه عملیاتی رمضان و اهواز بازدید کرده و از نزدیک با آثار ایثارگریهای دلاورمردان رزمنده اسلام آشنایی پیدا می کنند .
وی افزود: دانش آموزان در این اردوها با فلسفه جهاد در راه خدا آشنا شده و روحیه استکبار ستیزی و ایثار و شهادت در آنان تقویت می شود .
وی زنده نگه داشته شدن الگوهای ایثار و شهادت را از لازمه های کنونی جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: در شرایطی که استکبار جهانی جنگی تمام عیار را علیه مقدسات آغاز کرده ، تقویت روحیه بسیجی و اخلاص و ایثار بیش از هر دوران دیگری احساس می شود که این مهم در راهیان نور تجلی پیدا می کند .
وی اجرای برنامه های فرهنگی در طول برگزاری هر دوره را یاد آور شد و افزود: به منظور انجام کارهای فرهنگی در طول اجرای برنامه به همراه هر گروه از دانش آموزان یک نفر از روحانیون و طلاب زن یا مرد و یک نفر راوی دوران دفاع مقدس حضور دارند که برنامه های فرهنگی را اجرا می کنند.

دیدگاه شما