تازه های سایت

کد مطلب: 37174
9. فروردين 1398 - 11:44
دادستان نهاوند بر لزوم جلوگیری از تبدیل سفره‌خانه‌ها به اماکن استعمال و عرضه قلیان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، سید هادی مصطفوی در بازرسی از برخی مراکز تهیه غذا و رستوران‌ها از عرضه قلیان در سفره‌خانه‌ها انتقاد و ضمن صدور دستور جمع‌آوری ادوات دخانی و ارشاد اشخاص حاضر بر برخورد جدی متولیان با اقدامات منتهی به تهدید علیه سلامت عمومی تاکید کرد.

وی از مسئولین شهرستان خواست نسبت به سرکشی از این اماکن و برقراری ارتباط نزدیک با نسل جوان اقدام و از تبدیل سفره‌خانه‌ها به اماکن استعمال دخانیات برای تفریح یا گذران اوقات فراغت جلوگیری شود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان نهاوند نیز در خصوص تعداد بازرسی‌های صورت گرفته از زمان آغاز اجرای طرح نورزی در نهاوند گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی که از ۱۵ اسفندماه آغاز و تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت ۴۳۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی توسط اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان انجام‌شده که منجر به تشکیل ۵۸ مورد پروند و صدور رأی شده است.

انجام ۹۷ مورد بازرسی مشترک از بازار نهاوند

بیژن ترابیان با اشاره به اینکه عمده تخلفات ثبت‌شده شامل گران‌فروشی، عدم رعایت ضوابط بهداشتی و عدم درج قیمت بوده است، گفت: در همین راستا نیز باهدف کنترل هرچه بیشتر بازار و خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی از ابتدای طرح نوروزی؛ ۹۷ مورد بازرسی مشترک با حضور دادستان نهاوند، نماینده نیروی انتظامی، اداره تعزیرات حکومتی، اداره صمت، شبکه بهداشت و درمان و اداره دامپزشکی شهرستان انجام‌شده است.

ترابیان بابیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیش از ۴۷ شکایت در قالب ۱۹۰ تماس با شماره تلفن ۱۲۴ ثبت‌شده است، گفت: ۲ واحد نانوایی که اقدام به تعطیلی غیرمجاز کرده بودند به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی در خصوص برخورد جدی با واحدهای عرضه قلیان در شهرستان نهاوند گفت: سال گذشته ۶ واحد عرضه قلیان در شهرستان پلمب شد و امسال نیز در هر بازدید که به‌اتفاق دادستان شهرستان انجام‌شده به مراکز و سفره‌خانه ها در راستای جلوگیری از تغییر کاربری به قلیان سرا تذکرات لازم داده‌شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نهاوند از ضبط ۵۶ عدد قلیان و امحای آن‌ها طی چند روز اخیر در شهرستان نهاوند خبر داد و گفت: این قلیان‌ها توسط پلیس اماکن و شبکه بهداشت و درمان نهاوند امحاء شدند.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام