تازه های سایت

کد مطلب: 36106
8. آبان 1397 - 14:29
رئیس اداره آب و فاضلاب نهاوند گفت: امسال ۱۲ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب با بیش از شش میلیارد تومان اعتبار در نهاوند انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مرتضی شریفی اظهار داشت: مشترکین نهاوندی می‌توانند به‌صورت اقساط انشعاب فاضلاب بگیرند و جهت رفاه حال شهروندان این اقساط ماهیانه بر قبض آب‌بهای مشترکین اعمال می‌شود.

وی تصریح کرد: مشترکینی که دارای انشعاب آب هستند می‌توانند با نصب انشعاب فاضلاب شهری، هزینه آن را به‌صورت اقساط بپردازند.

شریفی افزود: جهت جلوگیری از دوباره کاری طبق اعلام شهرداری و شورای شهر، تا زمانی که تمامی انشعابات فاضلاب مشترکین در مناطق توسعه یافته شهر، خریداری و نصب نگردد اقدامی جهت ترمیم و آسفالت معابر صورت نمی‌پذیرد لذا از شهروندان تقاضا داریم در اسرع وقت جهت خرید انشعاب اقدام نمایند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر نهاوند به متراژ 12 کیلومتر از محل اعتبارات عمرانی و جاری نیز در حال انجام است.

رئیس اداره آب و فاضلاب نهاوند بیان کرد: اعتبار عمرانی این پروژه پنج میلیارد و 250 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی و مبلغ اعتبار جاری این پروژه یک میلیارد و 200 میلیون تومان است.

شریفی از عقد قرارداد با پنج پیمانکار جهت توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب به متراژ 12 کیلومتر و نصب هزار و 100 فقره انشعاب فاضلاب خبر داد و گفت: خیابان معلم، کوی سرباز و کوچه‌های منشعب، خیابان خاقانی و کوچه‌های منشعب و پشت آموزش و پرورش، بلوار شهید قدوسی حدفاصل میدان امام تا میدان عارف در حال توسعه شبکه فاضلاب است.

وی اظهار داشت:  بلوار شهید حیدری، بلوار مهدیه، خیابان رسالت و ‌کوچه‌های منشعب، حسن آباد، بلوار محمد(ص) حد فاصل میدان بسیج تا میدان آل‌آقا و چهارراه طالقانی و کوچه‌های بالادست، بلوار حامد غربی مقابل فرمانداری از دیگر مناطق در حال توسعه شبکه فاضلاب هستند.

شریفی تصریح کرد: این مناطق بیشترین معضل دفع فاضلاب خانگی را به‌دلیل بافت سنگی و تراکم جمعیتی دارا بودند و ماهانه اقدام به تخلیه فاضلاب خانگی در اطراف شهر می‌کردند که علاوه بر آلودگی محیط زیست، تخلیه فاضلاب خانگی به درون مسیل منجر به آلودگی نهر شعبان می‌شد.

وی افزود: در حال حاضر طول شبکه جمع‌آوری فاضلاب اجرا شده در سطح شهر 80 کیلومتر است که 40 درصد شهر تحت پوشش قرار گرفته و امید است با اجرای شبکه، سال 97 نزدیک به 50 درصد شهر تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار بگیرد.

شریفی عنوان کرد: متاسفانه بیش از 50 درصد مشترکین که در مناطق آن‌ها توسعه شبکه فاضلاب صورت گرفته با وجود اطلاع رسانی و صدور اخطار برای خرید انشعاب فاضلاب اقدام نکرده‌اند، که تقاضا داریم در اسرع وقت با توجه به شرایط مناسبی که این امور ایجاد کرده و برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی جهت خرید انشعاب فاضلاب اقدام کنند.

انتهای پیام/ ت

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند