تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 35968
21. شهريور 1397 - 8:49
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نهاوند گفت: کمبود مواد اولیه اساسی از جمله چوب و چسب سد راه کارگاه‌های تولیدی مبل و ‌منبت نهاوند است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، ‌محسن جانجان در بازدید از 50 واحد تولید مبل و منبت روستای دهفول شهرستان نهاوند، با اشاره به وجود 120 کارگاه تولید مبل و منبت در این روستا، اظهار کرد: کمبود مواد اولیه اساسی از جمله چوب و چسب و نبود تعاونی سد راه کارگاه‌های تولیدی مبل و ‌منبت است که تولیدکنندگان امیدوارند افتتاح خوشه صنعتی مبل و منبت بتواند این مشکل را مرتفع کند.

وی برای تشکیل شرکت تعاونی توسط منبت‌کاران اعلام آمادگی کرد و افزود: با توجه به اینکه دهفول در مسیر گردشگری منتهی به سراب فارسبان و سراب گیان قرار دارد، احداث مغازه‌هایی برای عرضه تولیدات منبت‌کاران و از تولید به مصرف رساندن تولیدات یکی از محرک‌های اصلی اقتصاد در این روستا و به تبع در نهاوند است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، نماینده فرمانداری و اداره کار و جمعی از اصحاب رسانه شهرستان نهاوند برای بازدید از واحدهای تولیدی مبل و منبت و اطلاع از نحوه استفاده از تسهیلات بانکی اشتغال به روستای دهفول رفتند و از نزدیک با صاحبان واحدها تولیدی‌ درباره مشکلات آنها به مذاکره پرداختند.

در این بازدید صاحبان واحدهای تولیدی عمده‌ترین مشکل و در واقع سد روی پا بودن کارگاه‌ها را نبود چوب و مواد اولیه در بازار بیان کردند، این مهم می‌تواند هشداری برای تعطیلی کارگاه‌های تولیدی مبل و منبت باشد.

نکته قابل‌توجه در این بازید، کمبود و نبود مواد اولیه به ویژه چوب بود که باعث بی‌رونقی و حتی تعطیلی برخی از این واحدهای تولیدی شده بنابراین با توجه به اینکه به تازگی هم دفتر خوشه صنعتی مبل و منبت در این روستا افتتاح شده است انتظار می‌رود مسئولان استان برای تحرک بخشیدن به این صنعت و جلوگیری از تعطیل شدن واحدهای تولیدی مبل و منبت، برای تأمین مواد اولیه این کارگاه‌ها، گامی اساسی بردارند تا پایتخت مبل و منبت نهاوند اینگونه بی‌رونق نشود.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام