تازه های سایت

کد مطلب: 35811
29. خرداد 1397 - 1:13
فرماندار نهاوند با بیان اینکه هیچ اقدامی برای توسعه ظرفیت گردشگری نهاوند انجام نشده است، گفت:از تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی برای کمک به توسعه صنعت، کشاورزی و گردشگری شهرستان استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مراد ناصری در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نهاوند که با حضور مسئولان شهرستان در محل این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از تحقیقات پژوهشی دانشگاه‌ها روی طاقچه‌ها خاک می‌خوردند و‌ بلااستفاده مانده‌اند که من از رؤسای دانشگاه‌های نهاوند تقاضا دارم که این تحقیقات پژوهشی را به کمک صنعت، کشاورزی و گردشگری شهرستان بیاورند  تا از این تحقیقات پژوهشی در راستای توسعه شهرستان بهره ببریم.

وی تصریح کرد: چرا شهرستان نهاوند با وجود قدمت، جایگاه، نخبگان و ظرفیت‌های زیادی که در بخش‌های مختلف دارد وضعیتش در بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری اینگونه است و این نشان می‌دهد که یک جای کار ما لنگ می‌زند و ارتباط بین بخش‌های مختلف  کشاورزی، گردشگری و صنعت با دانشگاه‌ها حلقه مفقوده در شهرستان است.

ناصری افزود: از رؤسای دانشگاه‌های شهرستان تقاضا دارم که این  توانمندی و ظرفیت مهم دانشگاه‌ها را دانشگاه‌ها قرنطینه نکنند و تحقیقات پژوهشی را به کمک صنعت، کشاورزی و بخش گردشگری شهرستان بیاورند.

وی عنوان کرد: ما در شهرستان نهاوند ظرفیت‌های زیادی داریم اما به خاطر این‌که از این ظرفیت‌ها استفاده نکرده و بهره‌ایی نبرده‌ایم در واقع گویا که هیچ نداریم.

فرماندار نهاوند بیان کرد: همچنین ما در ظرفیت گردشگری شهرستان فقط هنر خداوند را می‌بینیم اما خودمان هیچ کاری در این زمینه انجام نداده‌ایم که امیدورایم از این ظرفیت بزرگ دانشگاه‌های شهرستان در کنار گردشگری و شکوفایی این صنعت مهم بهره ببریم.

ناصری گفت: اگر بخواهیم از تولید داخلی حمایت کنیم و به اقتصاد مقاومتی که مدنظر مقام معظم رهبری است برسیم تنها راهش این است که دانشگاه‌ها را در همه زمینه‌ها محور قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: همچنین اگر بخواهیم عامل خلق حماسه اقتصادی و تولیدات اقتصادی باشیم باید مدیریت در دانشگاه‌ها را ارتقاء بدهیم و با این شیوه بسیاری از مشکلات ما حل خواهند شد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد