تازه های سایت

کد مطلب: 35670
27. فروردين 1397 - 1:27
حال محمدسعید دهقان‌اناری سرباز وظیفه‌شناس کرمانی بسیار وخیم بوده و نیازمند دعای خیر مردم است.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو به نقل از مشرق، یکشنبه هفته گذشته ۲ سارق به قصد فرار با سلاح سرد به محمدسعید دهقان‌اناری، سرباز پلیس کرمان حمله کردند. درحمله سارقان به ماموران انتظامی، این سرباز از ناحیه گردن مجروح و به بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهر کرمان منتقل شد.

باورش سخت است که انسان‌هایی برای ارتکاب جرم و فرار از آن حاضر باشند جان مردم را نشانه بگیرند اما انسان‌هایی هستند که برای دفاع از جان و مال مردم حاضر می‌شوند جان خود را بر کف دست گرفته و در راه تامین امنیت عمومی جامعه آمال و آرزوهای خود را به دنیا بسپارند.

محمدسعید دهقان‌اناری جوان کرمانی آن روز عصر شجاعانه از فرار سارقان جلوگیری کرد و ناجوانمردانه مورد حمله و ضربات چاقوی این سارقان قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان عصر امروز به دیدار این سرباز جوان کرمانی رفته و در عیادت از محمدسعید دهقان‌اناری در جریان وضعیت درمانی وی قرار گرفت.

در این بازدید دکتر فرهاد اشافی رئیس بیمارستان پیامبر اعظم‌(ص) کرمان با اشاره به وضعیت بیمار اظهارداشت: زمان رسیدن بیمار به این بیمارستان ما حتی فرصت نداشتیم تا لباس‌های بیمارستان را برایش عوض کنیم و بیمار به سرعت وارد اتاق عمل شد.

وی با بیان اینکه در آن لحظه دکتر فخر رئیس مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کرمان در اتاق عمل مشغول جراحی بودند گفت: زمانی که این مصدوم وارد اتاق عمل شد، بلافاصله دکتر فخر و دکتر محرابی با هم مشغول جراحی این بیمار شدند.

رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان با اشاره به اینکه متاسفانه چاقو دقیقا روی شریان شاهرگ اصلی بیمار اصابت کرده بود خاطرنشان کرد: زمانی مصدوم وارد اتاق عمل شد پرستاران ما این ناحیه را از قبل پانسمان فشاری کرده بودند و حتی دست پرستار روی ناحیه آسیب‌دیده بود تا خونریزی نداشته باشد.

وی افزود: متاسفانه آنقدر ضربه بد و ناجوانمردانه بود و مستقیم بر روی شاهرگ اصابت کرده بود که بیشتر خون بیمار در محل ارتکاب جرم و تا موقع رسیدن به بیمارستان از بدن بیمار خارج شده بود.

اشافی با بیان اینکه کار ترمیم در اتاق عمل انجام شد بیان کرد: مقدار زیادی خون و فرآوردهای خونی به بیمار تزریق کردیم و عمل موفقیت‌آمیز بود اما به واسطه خونریزی شدید و زمانی که طول کشیده بود تا بیمار به بیمارستان برسد، بیمار به کما رفته است.

وی با اشاره به اینکه الان دقیقا یک هفته از این حادثه می‌گذرد افزود: در هفته گذشته توسط دارو و دستگاه تنفس مکانیکی شرایط ریوی و قلبی و کلیوی بیمار را برقرار کردیم اما هیچ پاسخی از ناحیه مغز مشاهده نمی‌کنیم.

مریم علی‌اکبرزاده سرپرستار بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان نیز اظهارداشت: متاسفانه شریان بزرگ بدن چاقو خورده بود و زمانی که بیمار به بیمارستان رسیده بود از ۵ لیتر خونی که در بدن انسان وجود دارد ۴ لیتر آن از دست رفته بود.

وی با بیان اینکه در بیمارستان کارهای زیادی برای بیمار انجام شد اما به واسطه خونریزی زیاد بدن و نرسیدن اکسیژن کافی به مغز، بیمار آسیب جدی دیده است گفت: بیمار انواع فرآورده‌های خونی و خون کافی در اتاق عمل دریافت کرد اما تاثیر زیادی را که مغز دیده، متاسفانه جبران نشده است.

 ضربات چاقو به‌قدری کاری بود که شاه رگ اصلی این سرباز قطع شد و در حال حاضر در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان نیازمند دعای خیر مردم است و پدر و مادرش پشت درب ICU منتظر باز کردن چشمان محمدسعید هستند.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام