تازه های سایت

کد مطلب: 35646
16. فروردين 1397 - 19:49
رئیس میراث فرهنگی شهرستان نهاوند گفت: از27اسفند سال گذشته تا ۱۵فروردین امسال حدود۲۰۰ هزار مسافر،گردشگر و میهمان نوروزی از اماکن تاریخی، تفریحی، طبیعی و موزه های این شهرستان بازدید کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محسن جانجان با بیان اینکه از آغاز فعالیت ستاد خدمات سفر شهرستان و شروع مسافرت های نوروزی به نهاوند از27اسفند سال گذشته تا ۱۵فروردین امسال حدود۲۰۰ هزار مسافر،گردشگر و میهمان نوروزی از اماکن تاریخی، تفریحی، طبیعی و موزه های این شهرستان بازدید کرده اند،گفت: از این تعداد نزدیک به ۲۰هزار نفر گردشگر در مراکز و محل های مورد نظر مانند مدارس و مراکز اقامتی اسکان داشته اند.

وی گفت: بر اساس مرجع آماری ما که  قبض های صادر شده در سراب ها و بلیت های ارائه شده در موزه ها و مراکز دیدنی شهرستان می باشد همچنین نزدیک ۳۰ هزارنفر از مراکز مذهبی و امام زاده ها بازدید کردند.

 رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند افزود: از ابتدای شروع سفر های نوروزی تا۱۵ فروردین  حدود ۲۰۰هزار مسافر و گردشگر  و میمان نوروزی از اماکن تفریحی تاریخی مانند سراب‌ها و موزه‌ها بازدید کردند.

وی عنوان کرد: شهرستان نهاوند با قدمت نزدیک به 7هزارسال دارای 210 آثار تاریخی و فرهنگی و طبیعی  ثبت‌شده است و وجود  17 سراب پرآب و خروشان و 286 دهنه چشمه و جنگل‌های سرسبز باعث جذب گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور در ایام نوروز به این شهرستان شده است.

جانجان اظهار داشت: بیشترین بازدید با۶۰هزار نفر به ترتیب  سراب‌های تفریحی و گردشگری گیان،گاماسیاب ۵۰هزار نفر همچنین نزدیک به ۵۰هزار نفر از موزه ها و اماکن مذهبی و مابقی نیز از سراب های  فارسبان  ملوسان کنگاورکهنه و امام زاده ابراهیم  امام زاده محمد بازدید کردند.

وی بیان کرد: از مجموع 210 اثر تاریخی و فرهنگی نهاوند تعداد 100 اثر آنها به ثبت آثار ملی در کشور رسیده که مهمترین آنها عبارت‌اند از حمام حاج‌آقا تراب، موزه شهدا، مسجد جامع بازار، تپه گیان، قلعه سام گبری در روستای بابا قاسم، بازار سرپوشیده و سنتی و آستان شاهزاده محمد، امام‌زاده ابراهیم، امام‌زاده جعفر، مسجد حاج خدا رحم موزه فرهنگ و تاریخ و ده‌ها آثار دیگر که همگی سبب رونق گردشگری شده‌اند.

وی گفت: روزانه به‌طور متوسط ۶ تا ۱۰هزار نفر از سه موزه مردم‌شناسی، تاریخ و فرهنگ و شهدا و سراب‌های گیان، گاماسیاب، فارسبان، ملوسان وکنگاورکهنه بازدید کردند که گزارش نهایی آن در جلسه خدمات سفر اعلام می شود.

جانجان افزود: امسال برای نخستین بار  مراسم ویژه  نوروزگاه ها در روستاهای هدف گردشگری، مسیر گردشگری و زیبای شهرستان  با برنامه های شاد و محلی در سراب های گیان، گاماسیاب، فارسبان ملوسان،کنگاورکهنه و فیروزان از۶ فروردین تا روز ۱۲ فروردین ما انجام شد.

انتهای پیام/ص.ف

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان