تازه های سایت

کد مطلب: 35593
14. فروردين 1397 - 1:28
دادستان نهاوند گفت: تا مشخص شدن وضعیت نهایی ساماندهی سراب گاماسیاب گرفتن عوارض از خودروها در این مکان تفریحی و توریستی غیر قانونی است .

به گزارش پایگاه خبری گرو، سیدهادی مصطفوی دادستان نهاوند اظهار داشت: از سال قبل پیگیر مشخص شدن وضعیت ساماندهی و مشخص شدن متولیان منطقه طبیعی و گردشگری دو مکان سراب گیان و گاماسیاب نهاوند بودیم.

وی گفت: طبق قانون سراب های تفریحی و توریستی گیان و گاماسیاب با جنگل های طبیعی و مناظر زیبا جز مراتع و عراضی ملی محسوب می شوند که متولی آن اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است و اگر منابع طبیعی بخواهد بهره برداری آن را واگذار کند باید طبق قراردادی قانونی این کار انجام شود.
مصطفوی افزود: با این شرایط گرفتن عوارض در سراب گاماسیاب غیر قانونی است چون عوارض باید مشخص شود توسط چه نهادی و یا فردی گرفته می شود به چه حسابی واریز می شود و در کجا هزینه می شود و در مقابل آن چه خدماتی به مردم ارائه می شود.
دادستان نهاوند با بیان اینکه در سال گذشته و هفته قبل جلساتی برای وضعیت ساماندهی دو سراب گیان و گاماسیاب با حضور مسئولان مختلف برگزار شداظهار داشت: در این جلسه مقرر شد تا منابع طبیعی استان نسبت به عقد قرار داد با نهاد و یا شرکتی که آمادگی و شرایط متولی و مدیریت دو سراب گیان و گاماسیاب را دارند اقدام کند.
وی گفت: به جز مسائل مدیریت و ساماندهی سرابها ایجاد امنیت و جلوگیری از تخلف و جرم در این سرابها به جهت تامین امنیت و آسایش مردم هم از اهداف ورود دادگستری به موضوع سرابهای نهاوند است.
مصطفوی بیان کرد: تا مشخص شدن وضعیت این دو سراب تصمیم گرفته شد عوارض ورودی سراب گاماسیاب حذف و در سراب گیان نیز نیم بها دریافت شود.
دادستان نهاوند گفت: اداره منابع طبیعی بعنوان مسئول اصلی باید فورا نسبت به ساماندهی دو سراب گیان و گاماسیاب اقدام و مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام/د.ا

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام