تازه های سایت

کد مطلب: 35574
12. فروردين 1397 - 2:30
جشنواره نوروزگاهی سراب گاماسیاب نهاوند با اجرای برنامه های مانند موسیقی محلی، مسابقات ورزشی، نمایشگاه ادوات زندگی سنتی، سوارکاری، پخت نان به شیوه سنتی، طبخ آش محلی، نمونه گیاهان دارویی و نمایش توانمندی در پرورش و تولید بوقلمون و شترمرغ برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، کریم حمیدوند فرماندار نهاوند در این مراسم اظهار داشت: اجرای جشنواره‌های نوروزی در روستاهای مختلف  توانمندی شهرستان نهاوند در بحث گردشگری را نشان داد.

وی گفت: صنعت گردشگری در توسعه روستاها به این دلیل مهم است که می توان با بهره گیری مناسب از ظرفیت های روستاها، علاوه بر توسعه اقتصادی به رونق بخش کشاورزی و صنایع دستی پرداخت. علاوه بر این موارد، گردشگری روستایی با ایجاد فعالیت های مکمل به درآمدزایی و همچنین ایجاد اشتغال در روستاها کمک کند.

حمیدوند افزود: گردشگری به دلیل این که خدمات وابسته زیادی نیاز دارد شغل های جدید ایجاد می کند و با توجه به این خدمات نیاز به افراد زیادی دارد از نظر تولید اشتغال تعداد زیادی از پرسنل را درگیر خود می کند که بعضی در رشته هایی مانند پشتیبانی، خدمات و عمده فروشی مشغول می شوند و بعضی نیز در خرده فروشی و حوزه هایی مانند سرگرمی و تفریحی مشغول می شوند.

وی بیان داشت: سراب گاماسیاب به عنوان بزرگترین چشمه آبی کشور، از دیرباز پذیرایی گردشگران بسیاری بوده و هدف از برگزاری نوروزگاه معرفی هر چه بهتر این جاذبه است.

فرماندار نهاوندبا بیان اینکه برنامه‌هایی از این دست لازم است به صورت دائمی و در ایام گردشگری در شهرستان برگزار شود، افزود: در نوروزگاه گاماسیاب سعی کردیم گوشه‌ای از توانمندی‌های بخش مرکزی نهاوند را معرفی, کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام