تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 35157
8. اسفند 1396 - 15:35
مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند از برپایی نمایشگاه نقاشی شامل 50 اثر برگزیده از 2 بانوی هنرمند شهرستان نهاوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، زینب سیف ظهر امروز در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور تعداد زیادی از علاقه‌مندان و هنردوستان برگزار شد، گفت: هنر واقعی آن است که باعث تعالی انسان شود و این تعالی ابتدا از خلق‌کننده اثر به مخاطب انتقال پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: هنری ارزشمند و ماندگار است که با زیبایی خود قسمتی از قدرت لایزال الهی را به تصویر بکشد و بیننده را به تفکر و تعقل در آفرینش جهان هستی و پیرامون آن وادار سازد و از سویی دیگر بتواند انسان را به خواستگاه اصلی‌اش رهنمون سازد.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند افزود: آثار خلاقانه و ارزشمند به نمایش درآمده در این نمایشگاه چشم هر بیننده‌ای را به خود وامی‌دارد و به ما این نوید را می‌دهد که فرهنگ و هنر نهاوند و هنرمندان نهاوندی به‌خوبی توانسته‌اند مراتب هنر را بپیمایند و امروز ما افتخار افتتاح نمایشگاه نقاشی از آثار خانم‌ها حامدی و بابایی راداریم که به‌حق توانسته‌اند آثاری زیبا و درخور به تصویر بکشند.

وی بیان داشت: محوریت برنامه‌ها و برنامه‌ریزی‌های این اداره بر پایه حمایت از آثار محتوایی و تولید آثاری است که در راستای ترویج و توسعه فرهنگی ایرانی اسلامی و دینی ما باشد و می‌بایست تلاش‌ها به سمتی باشد تا ما روزبه‌روز شاهد افزایش تولیدات فرهنگی و هنری و کشاندن مخاطب به این حوزه‌ها باشیم.

سیف تقویت انجمن‌های فرهنگی (شعر و ادبیات و داستان)، حمایت از تولیدات و اجرای برنامه‌های هنری، برپایی نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری و به‌طورکلی فراهم آوردن فضای توأم بانشاط اجتماعی در شهرستان را از برنامه‌های خود در سال آتی عنوان کرد و افزود: تعامل با دیگر دستگاه‌های فعال در حوزه فرهنگ و هنر از اولویت‌های کاری این اداره است که در سایه همکاری و هم‌افزایی باعث رونق این حوزه در نهاوند خواهد شد.

این نمایشگاه نقاشی شامل 50 اثر برگزیده از این 2 بانوی هنرمند شهرستان در سبک‌های رئالیسم، کوبیسم و مدرنیسم در تکنیک‌های آبرنگ، کلاژ و نقاشی بر روی تخته است که از 7 اسفندماه به مدت 7 روز در محل دائمی نمایشگاه هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند واقع در بلوار شهید بهشتی، خیابان دانش همه‌روزه از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 آماده بازدید علاقه‌مندان و هنر دوستان است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام