تازه های سایت

کد مطلب: 33855
13. آذر 1396 - 10:49
رئیس مرکز بهداشت نهاوند گفت: تمام بیماران مبتلابه ایدز در شهرستان نهاوند شناسایی‌شده‌اند و تحت درمان می‌باشند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، جلسه کمیته شهرستانی کنترل و پیشگیری از ایدز شهرستان نهاوند به ریاست معاون فرماندار نهاوند و با حضور مسئولان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تشکیل شد.

طیبه سیاوشی رئیس مرکز بهداشت نهاوند در این جلسه گفت: هرساله به مناسبت روز جهانی ایدز شعاری برای آن سال در نظر می‌گیرند که شعار امسال "سلامتی حقی برای همه " است.

وی اظهار داشت: باید با اطلاع‌رسانی، پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به HIV این بیماری را کنترل کنیم که در این راه همه باید همکاری داشته باشند.

 سیاوشی ضمن تشریح برنامه کشوری ایدز در شهرستان نهاوند افزود: تمام بیماران مبتلابه ایدز شهرستان نهاوند شناسایی‌شده‌اند و تحت درمان می‌باشند.

وی در ادامه به تغییر رویه انتقال از اعتیاد تزریقی به سمت انتقال جنسی گفت: آموزش و اطلاع‌رسانی را مهم‌ترین وظیفه همه دستگاه‌های مربوطه در راستای کاهش ابتلا به این بیماری عنوان کرد.

سید رضا سلامتی معاون فرماندار نهاوند نیز در این جلسه ضرورت مدیریت و مقابله با آسیب‌های اجتماعی را مورد تأکید قرارداد و گفت: آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه اولویت‌بندی و برای کاهش و مقابله با این آسیب‌ها تقسیم‌کار ملی، استانی و شهرستانی صورت گرفته و به دستگاه‌های ذی‌ربط جهت اجرا ابلاغ‌شده است.

وی به بیماری ایدز به‌عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی اشاره و بر ضرورت مدیریت و کنترل این آسیب اجتماعی مهم تأکید و عنوان کرد: کمیته شهرستانی کنترل و پیشگیری ایدز لازم است متعهدانه و مسئولانه در جهت پیشبرد برنامه‌های کنترل و مقابله با شیوع بیماری ایدز در جامعه اقدام نماید.

سلامتی گفت: مهم‌ترین مشکل در بحث درمان و شناسایی بیماران مبتلابه ایدز و بیماری‌های این‌چنینی این است که شخص مبتلا یا مشکوک نمی‌خواهد بپذیرد که بیمار است زیرا به‌نوعی این بیماری را کسرشان و تنزل از جایگاه اجتماعی خود می‌داند.

معاون فرماندار نهاوند بیان داشت: خانواده‌ها می‌توانند خیلی بهتر از هرکسی شخص بیمار را کمک کنند تا فرد بیمار بپذیرد که همه بیماری‌ها در مراحل اولیه قابل‌درمان هستند و اگر به آن رسیدگی نکنند وضعیت خطرناک‌تر می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان