تازه های سایت

کد مطلب: 33561
23. آبان 1396 - 8:44
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت نهاوند گفت: در شهرک صنعتی نهاوند ۲۲ واحد صنعتی مستقر می‌باشند که از این تعداد ۱۱ واحد صنعتی غیرفعال هستند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، سید ابراهیم موسوی با اعلام این خبر اظهار داشت: از مجموعه واحدهای صنعتی شهرستان نهاوند 22 واحد در شهرک صنعتی نهاوند مستقر می‌باشند که حدود 81 نفر شغل در این مجموعه ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: صنایع سلولزی پارسا الوند، سردخانه زاگرس برودت، صنایع الیاف پوشش، صنایع لاستیک و پلاستیک و سبدسازی، تولیدات آب اسید و آب باطری، واحدهای بازیافت، اسلکت فلزی و صنایع مبل‌سازی از مهمترین واحدهای مستقر در شهرک صنعتی نهاوند هستند.

موسوی افزود: این واحدها به دلیل فقدان سرمایه در گردش و نداشتن بازار فروش با کمتر از 50 تا 70 درصد ظرفیت فعالیت دارند.

وی عنوان کرد: تاکنون جلسات متعددی با حضور بانک‌ها و سرمایه‌گذاران و مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت رفع مشکل واحدهای غیرفعال شهرک صنعتی نهاوند و معرفی به بانک‌ جهت تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش صورت گرفته است و ضروری است که از تسهیلات رونق اقتصادی تخصیص گرفته و در جهت استمهال بدهی و تقسیط مجدد بدهی معوق این واحدها اقدام گردد.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت نهاوند با اشاره به ظرفیت معادن شهرستان، بیان کرد: شهرستان نهاوند دارای ظرفیت بالایی در بخش تولیدات مواد معدنی می‌باشد که با بیش از 30 معدن فعال در زمینه دولومیت، کربنات کلسیم، سیلیس و سنگ‌های لاشه ساختمانی می‌باشد.

موسوی اظهار داشت: نهاوند دارای تعداد 40 معدن فعال و 21 معدن غیرفعال است و چهار پروانه اکتشاف معادن در شهرستان نهاوند نیز توسط استان صادر شده است و همچنین تعداد حدود 253 نفر به‌طور مستقیم در بخش معادن شهرستان فعالیت دارند که در این بخش نیاز به اعطای تسهیلات جهت تسریع عملیات استخراج می‌باشد.

وی تصریح کرد: شهرستان نهاوند در بخش صنعت دارای 91 پروانه بهره‌برداری و 11 جواز تأسیس معتبر می‌باشد که شرکت سیمان نهاوند، شرکت کشت و صنعت خزل و کارخانه مالت نهاوند بزرگترین و مهمترین مجموعه‌های صنعتی شهرستان هستند.

موسوی افزود: شرکت سیمان نهاوند با بیش از 370 نفر اشتغال در بخش کارفرما و پیمانکار بزرگترین مجموعه صنعتی شهرستان محسوب می‌شود که با تولید سالیانه یک میلیون تن و روزانه سه هزار و 300 تن سیمان خاکستری با ظرفیت واقعی 93 درصد سهم عمده‌ای در رونق اقتصادی استان و شهرستان دارد.

وی با بیان این‌که کارخانه سیمان نهاوند دارای مشکلاتی در زمینه بدهی بانکی است، تاکید کرد: شرکت کشت و صنعت خزل نهاوند با بیش از 85 نفر اشتغال و با تولید 22 هزار تن روغن سالیانه و 70 هزار تن کنجاله فعال بوده و متقاضی سرمایه در گردش جهت خرید مواد اولیه از کشاورزان است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت نهاوند، عنوان کرد: کارخانه مالت نهاوند نیز با بیش از 20 هزار تن تولید مالت اولین تجربه کشوری تولید مالت است که در عرصه تولیدات صنایع غذایی کشور جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی بیان کرد: این واحد بیش از 35 نفر به‌صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است و امکان توسعه در زمینه عصاره مالت و ماءالشعیر در صورت پرداخت تسهیلات و توسعه زیرساخت‌ها‌ی فنی را دارد./تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام